SAPERE AUDE

"Sukces i szacunek zdobywa się pracą i osobistym zaangażowaniem"

460ILOR

Złaz do Łowczówka

07.11.2014 r. uczciliśmy pamięć poległych w bitwie pod Łowczówkiem, biorąc udział w XXVI Małopolskim Złazie Turystyczno – Patriotycznym szlakami Legionistów Polskich.

Po pokonaniu dziesięciokilometrowej pieszej trasy z Tuchowa dotarliśmy na cmentarz w Łowczówku, na którym odbyły się uroczystości upamiętniające to ważne wydarzenie historyczne.
Po części oficjalnej organizatorzy przedstawili wyniki konkursów współtowarzyszących Złazowi.

Nasza szkoła otrzymała puchar za najliczniejszą grupę młodzieży na Złazie, to już trzecie z rzędu takie wyróżnienie dla I LO.
W złazie wzięło udział 107 uczniów z klas 2H , 2K , 1H , 1F , 1A , 3D , 3K , 1K oraz 3C , która trzeci rok z rzędu uczestniczyła w tej imprezie w pełnym składzie!

Opiekunami na Złazie byli : mgr Beata Chumińska , mgr Irena Jodłowska, mgr Katarzyna Kliś, mgr Paweł Gucwa, natomiast organizatorem Złazu - mgr Wojciech Krakowski.

na stronach
I Liceum Ogólnokształcącego
w Tarnowie.

Jest to najstarsze tarnowskie liceum i jedna
z siedmiu najstarszych tego typu szkół w Polsce.

455 lat tradycji

2018-srebrne-liceum-perspektywy