W listopadzie odbył się szkolny etap XXXIV Olimpiady Filozoficznej. Siedmioro uczniów, którzy „umiłowali mądrość”, przystąpiło do indywidualnych, pisemnych zmagań. Zastanawiali się m.in. nad tym, „Czy można usprawiedliwić przemoc w polityce? Czy możliwa jest polityka bez przemocy?” oraz: „Czy rozwój sztucznej inteligencji przyczynia się do zepsucia, czy do poprawy obyczajów?”

Inni uczestnicy próbowali określić „rolę metafor w poznaniu codziennym, naukowym i filozoficznym” oraz „rolę, jaką odgrywa egoizm w porządku historii”. Jedna z uczennic ukazała obraz Sokratesa, jako filozofa, który zmieniał się historycznie od starożytności do czasów nowożytnych. Ktoś inny poszukiwał przyczyn zła w świecie - „Unde malum?" odwołując się do poglądów filozofów starożytnych na temat źródeł zła fizycznego i moralnego.

Miło nam poinformować, że do etapu rejonowego awansowały dwie uczennice naszej szkoły: Emilia Kozik z klasy 3A oraz Wiktoria Rusiecka z klasy 1C. Gratulujemy serdecznie i życzymy powodzenia w dalszym poszukiwaniu mądrości!

Opiekunem uczniów jest pani dr Grażyna Potępa.