Pasjonaci fizyki z naszej szkoły (tradycyjnie już) uczestniczyli w zajęciach na Uniwersytecie Jagiellońskim (12/2023). Projekt z ramienia WFAIS UJ

którego koordynatorem jest prof. dr hab. Rafał Abdank-Kozubski realizowany w I Pracowni Fizycznej, której kierownikiem jest prof. dr hab. Paweł Korecki. Zajęcia laboratoryjne prowadzone były w języku angielskim, przez zagranicznych doktorantów: Arash Dezhang Fard, Pedro Nicaio Falcao, Ermias Yitayew Beyene i Paola Carolina Moreira Delgado. Uczniowie mieli możliwość przeprowadzenia doświadczeń w pracowniach przygotowanych i prowadzonych przez p.p. Janusza Konarskiego oraz Andrzeja Bareckiego. Czterogodzinne zajęcia pozwoliły uczniów w dwuosobowych zespołach dokonać pomiarów wielu parametrów dotyczących m.in. lepkości cieczy, napięcia powstającego w zjawisku Siebecka, zależności oporu elektrycznego termistora od temperatury. Uczniowie wyznaczali ciepło topnienia lodu i badali maszyny proste. Dziękujemy za możliwość uczestnictwa w zajęciach, podkreślając, iż nie jest to nasze ostatnie spotkanie.

Opiekę nad grupą sprawowali: mgr Piotr Kowal i mgr Marek Lipiński.