Laureaci Tarnowskiego Turnieju Matematycznego

Jury Tarnowskiego Turnieju Matematycznego po ocenie prac  uczestników zawodów finałowych, które odbyły się w dniu 27 stycznia 2017 r.  ogłosiło wyniki tegorocznej edycji konkursu.  Wśród laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły : Igor Noga i Tomasz Szczerba. Opiekunami uczniów są  mgr K. Horbacewicz i mgr I. Jodłowska.

Tegoroczny Turniej odbywał się  pod patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego, Prezydenta Tarnowa, Małopolskiego Kuratorium Oświaty oraz Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie.

Laureatom oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy !

Warsztaty matematyczne w IM UJ

UJ logo mW czwartek 16 lutego 2017 r. grupa kilkunastu uczniów uzdolnionych matematycznie wzięła udział w cyklicznych warsztatach matematycznych  w Instytucie  Matematyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Były to kolejne warsztaty przygotowane z myślą o uczniach szkół objętych patronatem.

Przypomnijmy , że nasz szkolny projekt  „ O jeden poziom abstrakcji wyżej” został w roku 2017 ponownie objęty  patronatem Dziekana Wydziału Matematyki i Informatyki UJ.

Uczniowie podzieleni na grupy uczestniczyli rotacyjnie w następujących zajęciach:

• „Przewidywanie pogody w wymiarze 3” - dr Andrzej Czarnecki
  • „Tam, gdzie matematyka, sztuka i magia łączą swoje siły, czyli słów kilka o origami”-mgr Barbara Ciesielska
  •  „Jak za pomocą symetrycznej monety losować z prawdopodobieństwem 1/3?”- mgr Piotr Miska
  • „Konfiguracje prostych”- mgr Tomasz Pełka

Opiekunowie w tym samym czasie wysłuchali wykładów na temat:

• „Szlifowanie diamentów papierem ściernym albo o potrzebie ścisłości w matematyce” –dr Józef Piórek
  • „Liczby Bernoulliego” - dr hab. Piotr Niemiec

Spotkania z matematyką  w tej formie cieszą sie dużym  zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły. Była to kolejna okazja do przybliżenia niektórych problemów i zagadnień matematycznych a także do ciekawych spotkań i wymiany doświadczeń.

Konkurs Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych z Tarnowa i regionu tarnowskiego do udziału w XXIV edycji naszego Konkursu Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów, którego I etap odbędzie się w poszczególnych gimnazjach 28 lutego 2017 r.  o godzinie 8:00.

Proszę zapoznać się ze szczegółowym regulaminem konkursu na stronie I LO w zakładce „Olimpiady i konkursy”. Koordynatorzy konkursu proszeni są o kontakt z sekretariatem I LO lub organizatorkami (mgr Ewą Kaczyńską lub mgr Marzeną Tatarczuch) w celu zgłoszenia udziału danej szkoły. Zgłoszone gimnazja otrzymają testy drogą elektroniczną.

Życzymy powodzenia!

Matematyczne sukcesy uczniów naszej szkoły

Do II etapu LXVII Olimpiady matematycznej zakwalifikował się uczeń klasy 1h Wojciech Michałek. Zawody odbędą się w dniach 24-25 lutego 2017 roku. Opiekunem ucznia jest mgr Danuta Srebro.

Do etapu finałowego Tarnowskiego Turnieju Matematycznego organizowanego przez PWSZ w Tarnowie zakwalifikowali się następujący uczniowie : Jakub Adamczyk (3h), Krzysztof Kucaba (3b), Dawid Migacz (2k), Igor Noga (3h), Wiktor Polek (3h), Jakub Sroka (3b), Tomasz Szczerba (2b), Karolina Świerczek (3b). Finał turnieju odbedzie się 27 stycznia 2017 roku. Opiekunami uczniów są : dr Beata Milówka, mgr Krzysztof Horbacewicz, mgr Irena Jodłowska, mgr Renata Żywiec.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

Sukces w Olimpiadzie Teologii Katolickiej

Michał Ryndak (1c) uzyskał kwalifikacje do etapu ogólnopolskiego XXVII Olimpiady Teologii Katolickiej, który odbędzie się w Lublinie. Opiekunem ucznia jest ks. Grzegorz Grych. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zebrania i konsultacje dla Rodziców

17 stycznia 2017r. odbędą się zebrnia dla Rodziców uczniów klas I i II (godz. 17:00) oraz konsultacje wszystkich uczacych w klasach I, II i III (godz. 17:30 - 18:30).

Równocześnie w gabinecie pedagoga szkolnego w godz. 17:30 - 18:30 będzie pełnił dyżur psycholog ze Specjalistycznej Poradni Profilaktyczno-Terapeutycznej w Tranowie. Zapraszamy zainteresowanych Rodziców.

"Matematyczne czwartki" UJ

12 stycznia 2017 roku uczniowie klasy 1k oraz grupka uczniów klas drugich (2b, 2e) wraz z opiekunami wzięli udział  w  wykładzie  dra  Marcina Kulczyckiego "Automaty komórkowe"  w Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Po godzinnym wykładzie dr Jerzy Szczepański - koordynator "Matematycznych czwartków", zorganizował konkurs wiedzy matematycznej i historycznej (historia matematyki, historia UJ) w którym, zgodnie z tradycją, rywalizowali przedstawiciele czterech małopolskich szkół. Nie po raz pierwszy reprezentant naszej szkoły zdeklasował rywali i zdobył główną nagrodę.

Kangur matematyczny 2017 - zapisy.

Do środy 25 stycznia 2017 r. trwają zapisy do udziału w tegorocznej edycji międzynarodowego konkursu "Kangur matematyczny". Rejestracja odbywa się poprzez wypełnienie formularza. Koszt uczestnictwa to 9 zł. Pieniądze należy przekazać swoim nauczycielom uczącym (matematyki), również do dnia 25 stycznia.

Olimpijskie kwalifikacje z języka angielskiego

Na mocy decyzji Komitetu Głównego 41. Olimpiady Języka Angielskiego do etapu okręgowego zakwalifikował się uczeń Igor Noga (klasa 3H, opiekun mgr Katarzyna Kliś). Etap okręgowy odbędzie się 16 stycznia 2017 w Krakowie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.