460ILOR

Ogólnopolski Konkurs Języka Włoskiego - finałowa dziesiątka

P4102011Finał OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU JĘZYKA WŁOSKIEGO ŁÓDŹ 2015

Dnia 10.04.2015 r. odbył się finał OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU JĘZYKA WŁOSKIEGO ŁÓDŹ 2015. W konkursie wzięło udział ponad 350 uczniów szkół ponadgimazjalnych z całej Polski. Wśród nich także uczennice naszego liceum: ALEKSANDRA BILSKA Z KL. III G I MAGDALENA TYRKA Z KL. I D. Obydwie zakwalifikowały się do ścisłego finału konkursu. W finale ALEKSANDRA BILSKA zajęła II miejsce w kraju zaś MAGDALENA TYRKA - X miejsce. Gorąco gratulujemy! Jak podkreslił dott. Ilario Cola - współorganizator konkursu - poziom konkursu zwłaszcza w jego części finałowej był bardzo wysoki. Tym bardziej na uwagę zasługuje fakt, że I LO z Tarnowa jest jedyną szkołą, której obydwie reprezentantki znalazły się w finałowej dziesiątce!!!

Opiekun uczennic: mgr Jolanta Hasooni