460ILOR1

Małopolski Przegląd Pieśni Patriotycznej

7 listopada 2014 r. uczniowie I LO brali udział w XII Małopolskim Przeglądzie Pieśni Patriotycznej, odbywającym się w Krakowie.

Nasza Szkoła miała podwójną, mocną reprezentację: zespół „Bezimienni patrioci” – w składzie: Mikołaj Bajorek (klasa 2a), Maciej Szczuka

(klasa 2d) i Maciej Giera (klasa 2g) oraz duet – w składzie: Filip Kot (klasa 1d) i Dawid Mik (klasa 1f). Opiekunem występujących była dr Eliza Krzyńska-Nawrocka.

Każdy z uczestników wykonał dwa utwory wybrane przez jury konkursu. Zespół zaprezentował utwór Marka Grechuty „Pieśń Kronika” oraz Balladę Wrześniową Jacka Kaczmarskiego. W aranżacji duetu można było wysłuchać utwory „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos” oraz „Leguny w niebie”.

Gratulujemy występów!