7 kwietnia odbyła się pierwsza część zawodów centralnych Olimpiady Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy.Uczestnicy na tym etapie zmierzyli się z pracą pisemną na jeden z pięciu do wyboru tematów, obejmujących całą chronologię nauki historycznej. Miło nam poinformować,że uczniowie naszej szkoły: Jakub Hońdo III G, Daniel Broccato III G, Jacek Kierach III G uzyskali tytuł finalistów Olimpiady.
Do części drugiej zawodów centralnych awansowało 60 osób z całego kraju, które powalczą o tytuł laureata. Jesteśmy dumni, że w tej grupie znaleźli się również: Daniel Broccato i Jakub Hońdo. Etap ten odbędzie się w czerwcu w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Zawody będą obejmować następujące moduły: broń i barwa, eksponat muzealny, malarstwo batalistyczne i portretowe, geografia militarna, literatura i poezja, film, pieśń,oprowadzanie po miejscach i obiektach historycznych w Warszawie.Opiekunem naukowym uczniów jest: dr Janusz Kowal. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.