Pamiętamy o Bohaterach

8„Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.”- Józef Piłsudski

Pomni pamięci tych, którzy walczyli, abyśmy mogli żyć w wolnej Polsce, my młode pokolenie Polaków- uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Brodzińskiego w Tarnowie, jesteśmy dumni z Ich patriotycznej postawy i wiary w odrodzenie Naszego Państwa. Kultywując pamięć o Bohaterach złożyliśmy symboliczne wiązanki i znicze na ich grobach, jako wdzięczność za działania, które są dla nas drogowskazem na dalsze życie. W czwartek 26 października 2017 r. klasa II E pod opieką pani prof. Anny Żak udała się na cmentarz w Krzyżu. Przez dwie godziny uczniowie sprzątali groby Żołnierzy Niezłomnych: Antoniego Trzepli, Jana Kmiecia, Mieczysława Cielochy i Stanisława Kiełbasy oraz harcerza Tadeusza Beresia. Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego od wielu lat z dumą i radością sprawują także opiekę nad grobem Karpatczyka Stanisława Piróga na cmentarzu w Krzyżu, tak było też w tym roku. W poniedziałek 30 października 2017 roku uczniowie klasy III G wraz z wychowawcą uczcili pamięć bohaterów złożeniem wieńców i zapaleniem zniczy na ich grobach na Starym Cmentarzu w Tarnowie. Kontynuacją opieki I Liceum Ogólnokształcącego nad grobami zasłużonych  bohaterów oraz profesorów naszej szkoły były wyjścia klas II E 9 listopada oraz klasy I F 10 listopada aby ponownie zapalić znicze przed Świętem Niepodległości. Opiekę nad projektem sprawuje mgr Anna Żak.