flaga rp

Sukces naszych uczniów w Olimpiadzie Teologii Katolickiej

„Wasze grono jest elitarne, bo interesujecie się teologią, Pismem Świętym, nauczaniem Kościoła. Wielu z was angażuje się w życie parafii. Wasza grupa ma jednak pewnego rodzaju rewers, czyli tych uczniów szkół średnich, którzy z różnych powodów wypisali się z katechezy szkolnej. Bądźcie dla nich świadkami radosnej wiary, by odnaleźli w was drogę powrotu do Boga” - mówił pod adresem uczestników diecezjalnego etapu Olimpiady Teologii Katolickiej bp Stanisław Salaterski.

Cieszymy się, że w tym gronie drugiego etapu zmagań XXVIII edycji tejże olimpiady, który odbył się 7 marca w auli Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Tarnowie, znaleźli się uczniowie naszego liceum. Byli nimi: Agnieszka Hebda z klasy III d, Karolina Niziołek z klasy II e oraz Michał Ryndak z klasy II c.
Jeszcze bardziej cieszymy się z ogromnego sukcesu naszych olimpijczyków, bowiem zajęli oni kolejno: 1 miejsce – Karolina, 2 miejsce - Michał i 4 miejsce – Agnieszka.
Karolina i Michał zakwalifikowali się do etapu ogólnopolskiego i będą reprezentować naszą diecezję i szkołę w zmaganiach centralnych, które odbędą się dniach 5-7 kwietnia b.r. w Łodzi. Warto też mocno podkreślić, że Agnieszce zabrakło 1 punktu, aby zająć 3 miejsce, które dawało również udział w etapie centralnym. 
W tym roku Olimpiada odbywa się pod hasłem: „ Pokój i nadzieja dla Europy w nauczaniu Benedykta XVI i Franciszka" Całej naszej trójce bardzo gorąco dziękujemy i gratulujemy tak wysokich wyników, a Karolinie i Michałowi życzymy dalszych sukcesów.

Szczegółowe informacje wraz ze zdjęciami znajdziemy TUTAJ.

 

educatioukseduskryptkregi zajonkluczdokarieryszkkltabu