flaga rp

"naRAPerowani duchem" - nasze rekolekcje

211Dokładnie tydzień temu (5-7.03.2018) nasze kroki zamiast do szkolnych sal, skierowaliśmy do Hali Gumniska, gdzie odbywały się nasze rekolekcje wielkopostne. Wzięli w nich udział uczniowie sześciu szkół podlegających pod parafię Katedralną w Tarnowie.

W bogatym programie rekolekcji był czas na konferencje prowadzone przez saletyna ks. Macieja Kucharzyka oraz na świadectwa zaproszonych gości. Pierwszego dnia mogliśmy wysłuchać Mirosława "Kolah" Kolczyka, nawróconego rapera, a we wtorek spotkaliśmy się z Dobromirem "Mak" Makowskim - obaj opowiadając o swoim życiu przekonywali nas, że bez względu na historię, którą mamy, Bóg może odmienić wszystko.
Oprócz spotkań z inspirującymi ludźmi nie zabrakło spotkania z Tym, który każdemu życiu nadaje prawdziwy sens - przeżywaliśmy wspólnie dwa nabożeństwa: Drogę Krzyżową oraz adorację Najświętszego Sakramentu.

Trzeci dzień rekolekcji odbywał się w tarnowskiej Katedrze, gdzie po wysłuchaniu konferencji ks. Macieja mogliśmy skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz uczestniczyliśmy w Eucharystii.

Swoim świadectwem podzieliła się Justyna, która o tym minionym czasie pisze tak: "Tegoroczne rekolekcje pozwoliły naprawdę nareperować i naraperować nasze serca nie tylko słowem, muzyką (i raperzy, i chór dali z siebie wszystko), ale właśnie przede wszystkim duchem. Mogę szczerze przyznać że zarówno ksiądz Maciej jak i „Kolah” oraz „Mak” mieli w sobie ogromną energię i pogodę. A nade wszystko autentyczne przekonanie do tego co robią. Jednak nie tylko to JAK mówili miało znaczenie, ale też to CO mówili:) Szczególnie trafiły do mnie słowa o szczęściu. O tym, że my, chrześcijanie powinniśmy być szczęśliwi. I że chociaż spotykają nas różne dramaty, pokusy – zło, to jeśli nasiąkniemy Bogiem, to przetrwamy. Warto też było uświadomić sobie, że nie wszystko zależy od nas. Bo „jeżeli Pan nie zbuduje domu, daremnie się trudzą budujący”- jak mówią słowa przywoływanego podczas nauk psalmu 127. „A Pan we śnie darzy swych umiłowanych”. Myślę, że zarówno konferencje i świadectwa, jak i poruszająca droga krzyżowa, spowiedź i adoracja, podczas której można było podejść tak blisko Najświętszego Sakramentu jak tylko się chciało, pozwalały poczuć, że każdy jest Jego umiłowanym dzieckiem, bez względu na miejsce życia i wiary, w jakim się znajduje"

Zachęcamy do przeczytania artykułu i obejrzenia galerii zdjęć na stronie tarnowskiego wydania "Gościa Niedzielnego".

W tym miejscu chcemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i przygotowania tego wydarzenia - proboszczowi parafi ks.Adamowi Nicie, katechetom z wszystkich szkół, naszej Dyrekcji oraz nauczycielom uczestniczącym w spotkaniu.
Dziękujemy koleżankom i kolegom, którzy dzięki swojemu zaangażowaniu pomagali nam głębiej przeżyć tych kilka dni (schola, drama, służba liturgiczna, osoby pomagające przy nabożeństwach). Szczególnie mocno dziękujemy rekolekcjoniście - ks. Maciejowi Kucharzykowi, który jak sam powtarza jest tylko "przekaźnikiem", bo Mistrz i Nauczyciel jest tylko jeden...