Jak zachęcić dzieci do czytania książek? Warto je ożywić! Taki cel przyjęli uczniowie z klasy 1a i 1b, którzy stworzyli projekt społeczny zachęcający do rozwoju czytelnictwa.
Julia Jop, Wiktoria Żak, Anna Borgula, Aleksandra Chliszcz, Patryk Michałek i Wiktor Szewczyk przygotowali lekcję "Wierszologii" prowadzoną przez Pana Kleksa, w której uczniowie wcielili się w bohaterów najbardziej znanych polskich wierszy. Po przedstawieniu uczestnicy spotkania odpowiadają na pytania związane z bajkami i lekturami, a następnie wykonują zakładki do książek. Część spotkań odbyło się podczas ferii, a kilka już najbliższym czasie w lutym.
Zachęcamy do lajkowania i komentowania na profilu www.facebook.com/PapierowiLudzie