460ILOR1

Złaz patriotyczny w Kąśnej Dolnej

8Kilkunastu uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami s. Agnieszką Lampasiak i p. Anną Żak wzięło udział w Integracyjnym Złazie „Śladami Ignacego Jana Paderewskiego”, który odbył się 17 października. Złaz zgromadził ponad 200 uczestników z 9 szkół i placówek, a jego organizatorem było szkolne Koło PTTK „Włóczykije” działające przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. E. Gierat w Tarnowie. Złaz został zorganizowany w celu uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz zapoznania uczestników z postacią Ignacego Jana Paderewskiego i miejscami z nim związanych. Innym ważnym celem spotkania była integracja młodzieży z różnych środowisk.

W programie Złazu znalazła się gra terenowa „Droga do niepodległości” na terenie miasta Ciężkowice i Rezerwatu „Skamieniałe Miasto” połączona z konkursem wiedzy historycznej, a także zwiedzanie Dworku w Kąśnej Dolnej połączone z projekcją filmu o postaci Ignacego Jana Paderewskiego. Całość zakończył program słowno – muzyczny, w którego przygotowanie zaangażowała się także grupa uczniów naszej szkoły. Również osoby niepełnosprawne z zaangażowaniem włączyły się w śpiew i wyrażały swoją radość ze wspólnego spotkania.

educatioukseduskryptkregi zajonkluczdokarieryszkkltabu