flaga rp

XXIX Olimpiada Teologii Katolickiej

otk 2019

15 listopada br. odbył się etap szkolny XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej. Test, jaki wypełniali uczniowie, poświęcony był osobie Św. Jacka, a temat brzmiał „Święty Jacek – wzór ewangelizacji”. Święty Jacek Odrowąż, pochodzący z Kamienia Śląskiego to jedyny święty Polak przedstawiony na kolumnadzie Berniniego na placu św. Piotra na Watykanie. Głosił Ewangelię wszystkim, wszędzie i na wszelkie sposoby, dlatego jest wzorem Nowej Ewangelizacji. Na tym etapie olimpiady wzięło udział 13 uczniów z naszej szkoły. Do etapu diecezjalnego zakwalifikowało się 5 osób, to o 3 miejsca więcej, niż przysługuje innym szkołom w naszej diecezji, a to ze względu na to, że nasi uczniowie w ubiegłym roku osiągnęli wysokie wyniki na etapie diecezjalnym i ogólnopolskim. Zwycięzcąetapu szkolnego został Michał Ryndak z klasy III c, który zdobył maksymalną ilość punktów tj. 48. Kolejne miejsca, połączone z kwalifikacją do kolejnego etapu, zajęli: Karolina Niziołek z klasy III e – 47pkt., Zuzanna Stachura z klasy IIe – 33pkt., Natalia Augustyn z klasy IIIe – 32pkt., Natalia Starzyk z klasy IIa – 32pkt.

Wszystkim uczestnikom pierwszego etapu dziękujemy za udział, a piątce zwycięzców życzymy wysokich wyników na etapie diecezjalnym.