Drużyna z naszej szkoły, Astra Glorii Homini, została zakwalifikowana do międzynarodowego projektu Europejskiej Agencji Kosmicznej "CanSat"! Trwają prężne przygotowania do zbudowania satelity badawczego, który zostanie wystrzelony do atmosfery już w kwietniu.

Wykona on pomiary temperatury oraz ciśnienia atmosferycznego podczas szybowania w kierunku Ziemi, zakończonego miękkim lądowaniem. Nasz zespół pracuje również nad misją specjalną, która zwiększy wartość naukową całego przedsięwzięcia.

W celu realizacji projektu nawiązaliśmy współpracę z Akademią Tarnowską, z kierownikiem katedry Elektroniki, Telekomunikacji i Mechatroniki dr. inż. Robertem Wielgatem, który został mentorem drużyny. Szkolnym opiekunem zespołu jest mgr Paweł Porębski. W skład Astra Glorii Homini wchodzą uczniowie klasy 4B - Maria Jóźwiak, Katarzyna Łątka, Mikołaj Sitko, klasy 3B - Natanael Stawarz oraz klasy 2B - Michał Dzięgielowski i Mateusz Szczepański.

Za okazaną pomoc i wsparcie serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym.

Zachęcamy do śledzenia naszego profilu na Instagramie - astragloriihomini