W ostatni piątek września br. w pracowniach I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie odbyła się Małopolska Noc Naukowców zorganizowana pod patronatem marszałka województwa małopolskiego. Przez cztery godziny w dziesięciu pracowniach odwiedzający mogli przeżyć naukową przygodę i spotkać się z naukami matematyczno-przyrodniczymi prezentowanymi w formie pokazów i eksperymentów przygotowanych przez uczniów, absolwentów i nauczycieli I LO w Tarnowie.

W poszczególnych salach przygotowane były stanowiska z doświadczeniami z biologii i fizyki, prezentowane były tematy z geografii i nauce o Ziemi, obejrzeć można było spektakle chemiczne i eksperymenty z ciekłym azotem. Matematyka – królowała w formie warsztatów umożliwiała łamanie głowy i rozwiązywanie wielu problemów matematycznych. Grupa koła PCK zaznajamiała z podstawami udzielania pierwszej pomocy przed medycznej. Niekonwencjonalny sposób ukazania piękna trudnych zagadnień matematyczno-przyrodniczych, to dzieło jedenastu nauczycieli i grupa ponad 100 uczniów naszej szkoły oraz kilku absolwentów I LO.

Biologia – mgr M. Pis, mgr M. Ziemian
Zofia Głodek (3g), Emilia Bełdyga, Kamila Dzięgiel, Zuzanna Jagieła, Igor Kamirski, Adrian Kloch, Anna Kozaczka, Zuzanna Kozik, Oliwia Nykiel, Julia Pochroń, Dominika Podkopacz, Zuzanna Rojewicz, Oliwia Solak (2c).

Chemia – dr A. Kubala
Oliwia Jacher, Izabela Janik, Wiktoria Kot, Emilia Krupa, Gabriela Skotnica, Gabriela Twarog (4c), Dawid Janicki (4d), Weronika Bród, Weronika Kuta, Natalia Łaguz, Stanisław Michałowski, Maria Rzeszutek, Małgorzata Szklanny, Aleksandra Warchoł, Bartłomiej Warchoł, Joanna Zborowska (3c), Oliwier Błach (3g).

Matematyka – mgr I. Jodłowska, mgr A. Smoleń
Filip Cygan, Konrad Czarnik, Karol Jędrzejowski, Tomasz Koźbiał, Mateusz Kuta, Maksymilian Ludwa, Igor Meres, Kacper Sacha, Patrycja Szczerba, Adam Wódka, Emilia Zabawa, Miłosz Zabawa (3b), Aleksandra Bielawski, Mateusz Dziura, Julia Gacek, Szymon Korcyl, Julia Magiera, Wiktoria Niewola, Dominika Nowotarska, Natalia Para, Natalia Zacharska (3d), Kacper Czochara, Dominika Kielian,Krystian Matyjasik, Katarzyna Szczepanek, Wiktor Szewczyk (2b), Weronika Bańdur, Martyna Usarz, Kinga Warchoł, Milena Wojtas (2f), Emilia Curyło, Tomasz Czochara (1b), Zuzanna Maziarz, Nadia Woźniak (1e).

Fizyka – mgr P. Kowal, mgr M. Krupa-Wróbel, mgr M. Lipiński
Tomasz Szczerba, Łukasz Kubacka (absolwenci), Julia Białka, Maria Jóźwiak, Mikołaj Sitko, Szymon Wałęga (4b), Bartłomiej Głuszek, Kacper Maziarz (2d), Bartłomiej Dereń, Jan Mikuta (2e), Nikola Gałuszka, Nataniel Górowski, Nadia Mądel, Karolina Pawluś, Wiktoria Szczepanik (1g).

Geografia – dr P. Minor-Wróblewska, mgr G. Kural-Kiełbasa
Kamil Wójcikowski (3b), Karolina Kołton, Julia Michoń (3d), Adrian Bąk, Mateusz Dyrdał, Aleksandra Furmańska, Małgorzata Kmiecicka, Kacper Przebięda (3e), Igor Barański-Czyhur, Alicja Cholewa, Maciej Małek, Mikołaj Michałek, Gabriela Muciek, Yelyzaveta Noryk, Maryna Prysmitska, Hanna Wojciechowska, Karolina Zieleń (2f), Szymon Surmacz (1b), Adrianna Drelicharz, Michał Hańbicki, Julia Jarkowska, Oliwia Orczyk, Kacper Żmuda (1d), Gabriela Więcek (1g).

Koło PCK – mgr A. Komendacka
Michał Florek, Nataniel Sak, Krystian Tyrka (3c), Olga Górka, Michał Kargol, Anna Styrkowiec (1a), Julia Pawelec, Anita Szponder (1c), Julia Bodzioch, Emilia Brzegowy, Julita Gębala, Julia Łabędź (1f).