W dniach 13.04 - 20.04.2024 organizowana jest wycieczka do Szkocji oraz Anglii. Szczegóły w dalszej części artykułu.

Zapisy na wycieczkę odbywać się będą online od czwartku 16 listopada od godziny 20. Link do zapisów uczniowie otrzymaja drogą mailową (konta szkolne) w dniu rozpoczęcia zapisów. Opiekunowie nie przyjmują zapisów poza drogą internetową. Więcej informacji dotyczących wyjazdu udzielają Pani Marzena Tatarczuch oraz Pan Grzegorz Pałucki. Ramowy plan wycieczki oraz cennik znajdują się poniżej, pobrać można tutaj wersję do wydruku.

Termin: 13.04.2024 – 20.04.2024

Cena:  3000 zł

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:

1 DZIEŃ - wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach wieczornych. Przejazd przez Niemcy, Holandię do Amsterdamu.

2 DZIEŃ - przyjazd do AMSTERDAMU. Spacer po mieście: Stare Miasto ze swoimi licznymi i malowniczymi kanałami, Plac Dam przy którym stoi Pałac królewski i Stary Kościół rodziny królewskiej. Zaokrętowanie na promie ok. godziny 17-tej. Nocne przepłynięcie do Newcastle. Kabiny 4-osobowe.

3 DZIEŃ – śniadanie, przypłynięcie do Newcastle. Przejazd do ALNWICK CASTLE – zwiedzanie zamku w którym były nagrywane sceny do filmu Harry Potter. Przejazd do Stirling z piękną średniowieczną starówką i zamkiem. Nieopodal zobaczymy też Wallace Monument – wieżę widokową stojącą w miejscu,  z którego wielki bohater szkocki William Wallace dowodził wojskami szkockimi Przejazd do rodzin na obiadokolację i nocleg.

4 DZIEŃ - śniadanie, przejazd do Fort William, widok na Ben Nevis – najwyższy szczyt w Wielkiej Brytanii. Przejazd przez Glencoe – najgłębszy wąwóz w Szkocji siedzibę słynnego szkockiego klanu Mc'Donaldów. Przejazd w nieodległą, górską dolinę, gdzie umieszczono scenerię słynnej, czarodziejskiej szkoły Hogwarth z filmu Harry Potter. Niedaleko znajduje się również trasa nie mniej słynnego pociągu do Hogwarthu. Przejazd górskimi wąwozami w okolice Stirling. Po drodze przejeżdżamy przez krainę słynnego Rob Roya – Trossachs. Powrót do rodzin na obiadokolację i nocleg.

5 DZIEŃ  - śniadanie, przejazd do  EDYNBURGA – stolicy Szkocji. Tam zwiedzamy m. in. Hollyrood Palace, Nowy Parlament, Royal Mile, katedrę St. Gile`s,  Edinburgh Castle, Scott Monument, wizyta w The Scotch Whisky Experience (w zależności od dostępnych biletów wstępu). Powrót do rodzin na obiadokolację i nocleg.

6 DZIEŃ śniadanie, przejazd do YORKU - zwiedzanie jednego z najpiękniejszych miast północnej Anglii. Zobaczymy m.in.: pięknie zachowane mury miejskie wraz z bramami wjazdowymi, Katedrę  – największa katedra w Anglii, Uniwersytet, ruiny zamku, The Shambles – jedyna w Europie średniowieczna ulica zachowana w całości. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu lub schroniska młodzieżowego.

7 DZIEŃ  - śniadanie przejazd do Londynu. Zwiedzanie:  London Eye, budynki Parlamentu z słynną wieżą zegarową na której zawieszony jest symbol Londynu – dzwon Big Ben, Westminster Abbey, Whitehall, Downing Street, Budynki gwardii konnej, St. James’s Park, Buckingham Palace, The Mall. Trafalgar Square, National Gallery, Leicester Square. Powrót do autokaru w godzinach wieczornych. Przejazd do Dover – przeprawa promem lub eurotunelem do Calais. Przejazd w kierunku Polski.

8 DZIEŃ  - powrót do kraju w godzinach wieczornych.

CENA WYCIECZKI OBEJMUJE:

- realizację programu wycieczki;

- 5 śniadań: 3 u rodzin, 1 na promie, 1 w schronisku młodzieżowym lub hotelu; 4 obiadokolacje: 3 u rodzin, 1 w restauracji typu fast-food (restauracje typu Mc'Donald's, Pizza Hut) lub schronisku młodzieżowym; 3  packed lunche u rodzin;

- 5 noclegów: 3 noclegi u rodzin brytyjskich (od 2 do 5 osób u jednej rodziny), 1 nocleg na promie w kabinach 4-osobowych, 1 nocleg w schronisku młodzieżowym lub hotelu;

- ubezpieczenie NNW i KL, opłata na TFG (10 zł), TFP (10 zł);

- przeprawa promowa Amsterdam – Newcastle, Dover - Calais (prom lub eurotunel);

- przejazd autokarem turystycznym (WC, klimatyzacja, barek);

- opiekę pilota.

UWAGA! Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat parkingowych ora z wjazdowych do miast, przejazdów komunikacją miejską, opłat za przewodników lokalnych. Każdy z uczestników zobowiązany jest obligatoryjnie przygotować: 110 GBP (osoby do 16 lat) lub ok  130 GBP (osoby pow. 16 lat) - kwota ta obejmuje przejazdy autokarem w centrum miasta, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przejazdy środkami komunikacji miejskiej (metro). Cena wstępów podana na rok 2023. Dokładna kwota na bilety wstępów podana będzie w terminie bliższym wyjazdu. W przypadku wymogów specjalnej diety (alergie, nietolerancja na produkty, wegetarianizm, weganizm) doliczana jest dodatkowa opłata ok. 25 gbp – płatna na miejscu. Program jest ramowy i może ulec zmianie, szczegóły programu ustala pilot w porozumieniu z wychowawcami.

UWAGA: Do wjazdu na teren UK potrzebny jest paszport. Szczegółowe przepisy dotyczące obecnej sytuacji można sprawdzić na: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/wielka-brytania lub https://www.gov.uk/ https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych

Cena skalkulowana przy obecnym kursie walut (listopad 2023) w przypadku wzrostu ceny walut oraz wzrostu cen paliw cena może ulec zmianie.