W połowie listopada uczniowie naszej szkoły przystąpili do ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej organizowanej przez Instytut Audiowizualny Filmoteki Narodowej.

Celem Olimpiady jest popularyzacja wśród młodzieży szkół ponadpodstawowych wiedzy o kulturze filmowej oraz nauk o komunikowaniu się. Uczestnicy mają okazję wykazać się wiedzą z zakresu polskiej i światowej kinematografii, środków filmowego wyrazu, gatunków dziennikarskich i komunikacji w social mediach. Ponadto udoskonalają techniki tworzenia przekazu językowego i wizualnego oraz konstruują czytelną narrację.

Miło nam poinformować, że Zofia Brzegowy z klasy 3 D awansowała do kolejnego etapu Olimpiady.

Opiekunem uczniów jest dr Grażyna Potępa- opiekunka Szkolnego Klubu Filmowego w ramach zajęć kreatywnych Sztuka filmowa.