460ILOR1

Finał Booktrailer Film Festival

Dwuminutowy trailer do powieści „Ferdydurke” W. Gombrowicza wyreżyserowany przez Darię Chrabąszcz (z klasy 3g), we współpracy z Szymonem Starzykiem i Maciejem Łuszczewskim, znalazł się w finałowej dziesiątce najlepszych booktrailerów.

Już po raz drugi odbyła się Ogólnopolska Edycja Booktrailer Film Festival – konkursu, którego głównym celem jest promocja czytelnictwa wśród młodzieży. W tym roku do konkursu zgłoszono 63 filmy, w tym dwa wykonane przez uczniów naszej szkoły.

W piątek 15 marca w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu odbyła się gala finałowa, podczas której na dużym ekranie przedstawiono zwycięskie trailery. Wszyscy finaliści, wraz z nauczycielami koordynującymi powstanie filmów, otrzymali pamiątkowe dyplomy. Wydarzenie uświetniały występy artystyczne młodzieży z II LO z Nowego Targu (organizatora polskiej edycji konkursu). Jak podają organizatorzy: książkowe trailery oceniane były przez jury pod kątem walorów artystycznych i technicznych, potencjału promocyjnego, oryginalności interpretacji tekstu literackiego oraz oryginalności języka filmowego.

Wszystkie dziesięć polskich booktrailerów będzie rywalizowało z 210 europejskimi produkcjami (z Włoch, Chorwacji, Francji, Holandii, Hiszpanii, Bułgarii i Rumunii) w międzynarodowym finale Booktrailer Film Festival w Brescii we Włoszech, który będzie miał miejsce 26 marca 2019 roku.