460ILOR1

Frankofonia 2019

frankofoniaJak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach Dni Frankofonii zorganizowanych przez pracowników i studentów Filologii romańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Dnia 19.03. uczniowie klasy II E - Magdalena Siemińska i Alicja Mendel oraz klasy II G - Daniel Krzyżak i Wojciech Urbański reprezentowali naszą szkołę w konkursie wiedzy o Francji "La France d'hier et d'aujourd'hui" osiągając świetne wyniki w części pisemnej. Drużyna Magdy i Alicji przeszła do finałowej części ustnej, gdzie po rywalizacji z innymi miłośnikami kultury i języka francuskiego zajęły 4.miejsce. Ponadto mieliśmy okazję wziąć udział w konkursach i grach językowych, poznać kraje frankofońskie (Belgia i Szwajcaria) w scenkach zaprezentowanych przez studentów romanistyki, a nawet zagrać w la petanque (w bule), typową francuską grę.Natomiast w czwartek 21.03 przedstawiciele klas I i II wzięli udział w warsztatach poznając stereotypy o Francji i Francuzach podczas prezentacji i występów przygotowanych przez młodszych kolegów pod hasłem "Raconte-moi la France". Mamy nadzieję, że ta nietypowa lekcja francuskiego zachęciła uczniów do udziału w przyszłorocznych obchodach święta Frankofonii, a uczniom biorącym udział w konkursach serdecznie gratulujemy! Felicitations!

educatioukseduskryptkregi zajonkluczdokarieryszkkltabu