460ILOR1

Chemia doświadczalna na UJ

Podobnie jak w ubiegłych latach, w roku szkolnym 2018/2019, uczniowie uczęszczający na przedmiot uzupełniający "Chemia doświadczalna" mieli okazję uczestniczyć w niezwykle interesujących wyjazdach na Wydział Chemii UJ w Krakowie.

Opiekę nad uczniami sprawowała dr inż. Agnieszka Kubala.

Młodzież pod okiem wykładowców wykonywała zlecone im zadania zgodnie z instrukcją do doświadczeń oraz uczestniczyła w wykładach. Odbyły się 4 spotkania. Każde z nich miało inną tematykę:

1. Analiza kationów nieorganicznych
  2. Miareczkowanie
  3. Roztwory buforowe
  4. Hydroliza

Uczniowie wykonując samodzielnie doświadczenie uczyli się wykorzystywać w praktyce posiadaną wiedzę. Dzięki spotkaniom na UJ, młodzież miała okazję zobaczyć jak wygląda praca w laboratorium i nauczyć się posługiwać profesjonalnym sprzętem.

Wszyscy uczniowie byli bardzo zadowoleni z formy i przebiegu zajęć. Spotkania na pewno pomogły w swobodniejszym „poruszaniu się” po laboratorium i oswojeniu się z doświadczeniami chemicznymi. Wyjazdy na UJ są również świetną formą przygotowania się do matury oraz pomocą w wyborze kierunku studiów.

Na pewno nikt nie pożałuje uczestnictwa w tak ciekawych i interesujących zajęciach.