Kangur matematyczny 2015 - wyróżnienia

W kategorii JUNIOR (uczniowie klas pierwszych) wyróżnienia otrzymali : Karolina Świerczek (1b), Tomasz Kowalski (1b), Wojciech Lechowicz (1a) oraz Jakub Sroka (1b). Opiekunami uczniów są : dr Beata Milówka i mgr Joanna Buczek.

W kategorii  STUDENT (uczniowie klas drugich i trzecich) wyróżnienia  otrzymali : Marcin Furgał (3b), Piotr Kubala (2b) oraz Bogdan Łątka (2b). Opiekunem uczniów jest mgr Danuta Srebro.

Dwie finalistki VIII Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego „Poszukiwanie Talentów”

Do finału VIII  Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego „Poszukiwanie Talentów”  zakwalifikowały się Klaudia Niziołek (2K) i Gabriela Kaczor (1A). Organizatorami Konkursu są Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz Polskie Towarzystwo Fizyczne. Finał odbędzie się na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego w dniach 1 i 2 czerwca 2015r. Uczennice będą walczyły o zaszczytny tytuł laureata konkursu oraz główną nagrodę, którą jest wycieczka samolotowa do CERN pod Genewą w pierwszym tygodniu lipca. Opiekunem jest mgr Wiesław Rejkowicz.

Gratulujemy i życzymy sukcesu podczas zawodów finałowych.

Srebrne Muszkiety

W rozegranych w dniu 13.04.2015 r. zawodach strefowych podium wyłącznie dla naszych uczniów.

Dziewczęta:

I miejsce – Paulina Starzyk z kl. I G (277 pkt.)   II miejsce – Regina Jackowska z kl. II C  (274 pkt.)  III miejsce – Olga Wąż  z kl. I A (265 pkt.)

Chłopcy:

I miejsce – Bogdan Łątka z kl. II B (285 pkt.)  II miejsce – Tomasz Cygan z kl. II H (283 pkt. ) III miejsce - Kamil Stańczyk z kl. II K (279 pkt.)

Laureat XLIV Olimpiady Biologicznej

W zawodach centralnych XLIV Olimpiady Biologicznej uczeń Jakub Pękala (3f) uzyskał tytuł laureata. Opiekunem ucznia jest mgr Mariusz Pis. Zawody centralne odbyły się w dniach 25 - 27 kwietnia 2015 r. na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Ponad 90 uczestników z całej Polski musiało rozwiązać niezwykle trudny test ogólnobiologiczny. Do zdobycia było 150 pkt - Jakub uzyskał  106  i był to 4 wynik  w  kraju. W części ustnej zawodnicy losowali zestawy 2 pytań z różnych dziedzin biologii  i  bronili napisanej wcześniej pracy badawczej. Do tego etapu zakwalifikowano 40 najlepszych osób z części pisemnej. 25 pierwszych  miejsc (po zsumowaniu punktów z części pisemnej i ustnej) dawało tytuł laureata. Gratulujemy !

XLV Olimpiada Literatury i Języka Polskiego - finał

W dniu 16.04.2015 r. w Konstancinie 180 uczestników z całej Polski oraz spoza jej granic przystąpiło do etapu centralnego  XLV OLIMPIADY LITERATURY I JĘZYKA POLSKIEGO. Wśród nich była reprezentantka I LOKatarzyna Wadycka z klasy III G (opieka mgr Agnieszka Szewczyk). Dzięki zdobytym punktom Kasia uzyskała tytuł finalisty, co na mocy Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej daje jej zwolnienie z egzaminu maturalnego z języka polskiego i stuprocentowy wynik na zadeklarowanym poziomie egzaminu maturalnego z tego przedmiotu.

Serdecznie gratulujemy!

Olimpiada "O Diamentowy Indeks AGH" - matematyka - finał

Zakończyły się tegoroczne zawody Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH". Laureatem  II stopnia  został  Marek Świątek (3b), natomiast  laureatami  III  stopnia  zostali  :  Jakub  Ptak (3k)  i  Piotr  Kubala (2b). Opiekunami uczniów byli : mgr Danuta Srebro  i  mgr  Tomasz  Zaucha.

III Małopolski Turniej Przedsiębiorczości - finał

W dniu 13 kwietnia 2015 r. w Krakowie odbył się III Małopolski Turniej Przedsiębiorczości. Troje uczniów naszej szkoły: Monika Kozioł (II D), Magdalena Pyrek (II D) i Tomasz Pyrek (III B) zostało ogłoszonych finalistami tego konkursu. Tematem tegorocznego turnieju było hasło "Możesz zmienić świat na lepszy" Zadaniem naszych uczniów było opracowanie i zaprezentowanie pomysłu na kamapanię społeczną. Gratulujemy wszystkim zajęcia wysokiego miejsca i uzyskania nagród. Opiekunem uczniów był mgr Paweł Warzecha. Zachęcamy również pozostałych uczniów to próbowania swoich sił w innych konkursach.

Konkurs Wiedzy Neurobiologicznej - finał

W etapie ogólnopolskim Konkursu Wiedzy Neurobiologicznej Brain Bee 2015 startował uczeń Jakub Pękala (3f).Uzyskał 70% poprawnych odpowiedzi z testu i ostatecznie zajął 27 miejsce. Opiekunem ucznia jest mgr Mariusz Pis.

XLI Olimpiada Historyczna - finał

W dniach 10 - 13 kwietnia 2015 r. w  Gdańsku  odbył  się  etap  centralny  XLI  Olimpiady  Historycznej.

Uczniowie  klasy  2g :  Mikołaj  Tyralik  i  Krzysztof  Dudek  uzyskali  tytuł  laureata. W  zawodach  złożonych  z  pracy  pisemnej, analizy  tekstu  źródłowego  i  odpowiedzi  ustnej  Mikołaj  zajął  IV  miejsce, a  Krzysztof  -  VII  miejsce.

Opiekunem  uczniów  jest  dr  Janusz  Kowal.

KONKURS JĘZYKA WŁOSKIEGO ŁÓDŹ 2015 - finał

Finał OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU JĘZYKA WŁOSKIEGO ŁÓDŹ 2015

Dnia 10.04.2015 r. odbył się finał OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU JĘZYKA WŁOSKIEGO ŁÓDŹ 2015. ALEKSANDRA BILSKA zajęła II miejsce w kraju zaś MAGDALENA TYRKA - X miejsce. Gorąco gratulujemy! Jak podkreslił dott. Ilario Cola - współorganizator konkursu - poziom konkursu zwłaszcza w jego części finałowej był bardzo wysoki. Tym bardziej na uwagę zasługuje fakt, że I LO z Tarnowa jest jedyną szkołą, której obydwie reprezentantki znalazły się w finałowej dziesiątce!!!

Opiekun uczennic: mgr Jolanta Hasooni