Krwiodawstwo

,,Oddając krew- ratujesz życie"

PCK zaprasza do honorowego krwiodawstwa!
  • To naprawdę proste i całkowicie bezpieczne.
  • Jednorazowo pobiera się 450 ml krwi.
  • Nakłucie jest mało dokuczliwe.
  • Każdego kandydata na dawcę bada i kwalifikuje lekarz.
  • Wymagana masa o nie mniej niż 50kg.
  • Wiek 18-65 lat.
  • Dzień oddawania krwi jest wolny od nauki i pracy( nieobecność usprawiedliwiona).

Nie wahaj się- czyjeś życie zależy od Ciebie!
Więcej informacji na stronie: www.pck.pl.

Noc Naukowców 2016 r.

Dziękujemy wszystkim gościom, którzy odwiedzili naszą szkołę z okazji Nocy Naukowców. Cieszymy się, że tak dużo osób zdecydowało się na korzystanie z zasobów stoiska PCK. Rozdaliśmy mnóstwo jabłek i ulotek oraz przebadaliśmy wiele osób. Jeszcze raz dziękujemy ! Szkolne Koło PCK

MNN

Stop przemocy

Dziękujemy wychowawcom, którzy w ramach projektu „Stop przemocy” zaprezentowali na godzinach wychowawczych materiały stworzone przez szkolne koło PCK przy współpracy z MOPSEM.

Dni otwarte szkoły - 2016 r.

Szkolne koło PCK ponownie promowało zdrowy tryb życia w ramach dni otwartych I LO (30 maja 2016) . Dziękujemy wszystkim za udział w tej imprezie.

20162016a

2016b

Świąteczna zbiórka paczek

Dziękujemy wszystkim uczniom, któryz brali udział w światecznej zbiórce zindywidualizowanych paczek mikołajkowych dla dzieci z rodzin w trudnej sytuacji materialnej z Tarnowa i okolic. Zbiórka trwała od listopada do grudnia 2015

Untitled-TrueColor-01

Europejski Kodeks Walki Z Rakiem

18 listopada 2015 roku na hali sportowej I LO odbyło się szkolenie pt: "Profilaktyka raka piersi", w ramach projektu "Europejskiego Kodeksu Walki Z Rakiem". W szkoleniu brały udział wszystkie uczennice klas pierwszych naszej szkoły.

Biały dzień

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili naszą szkołę w ramach Małopolskiej Nocy Naukowców 2015 i brali czynny udział w promocji zdrowego trybu życia.

Każdy kto odwiedził nasze stoisko otrzymał jabłko - słodką zachętę do prowadzenia zdrowego trybu życia.

IMAG0212

WAMPIR

19 i 20 lutego 2015 roku pełnoletni uczniowie naszej szkoły oddawali krew w ramach projektu WAMPIR. Serdecznie dziękujemy im a także tym, którzy chcieli oddać krew ale z różnych przyczyn nie mogli tego zrobić.