Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH - chemia

Uczeń klasy 3c Jan Filipowicz zakwalifikował się do II etapu Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z zakresu chemii. Opiekunem ucznia jest dr inż. Agnieszka Kubala. Gratulujemy Jankowi i życzymy dalszych sukcesów!

Projekt Ogólnopolskiej „Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH” realizowany jest od 2007/2008 r. jaki trójstopniowa olimpiada przedmiotowa. Podstawowym celem jest pogłębienie wiedzy z zakresu przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Udział w Olimpiadzie pomaga w odkrywaniu talentów w obszarze nauk technicznych, jak i rozwijaniu umiejętności oraz zamiłowań z chemii. Olimpiada sprzyja lepszemu przygotowaniu młodzieży do wyzwań współczesnego świata, czyli wzrostu roli wiedzy i informacji przy coraz szybszym postępie naukowo-technicznym.

Śnieżny Dekalog - konkurs

Informujemy, że Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji oraz  Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN, w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo …na stoku” organizuje konkurs plastyczno-filmowy adresowany do dzieci i młodzieży szkolnej „Śnieżny Dekalog”, na zilustrowanie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS. Informacje o konkursi wraz z regulaminem znajdują się na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie https://tarnow.policja.gov.pl/kt/aktualnosci/6472,Konkurs-plastyczno-filmowy-Sniezny-dekalog.html

sniezny dekalog konkurs

Olimpiada Przedsiębiorczości

Informujemy, że uczennica naszej szkoły Klaudia Smagacz (3B) zajęła trzecie miejsce w etapie szkolnym wśród szkół z okręgu krakowskiego i zakwalifikowała się do etapu okręgowego Olimpiady Przedsiębiorczości. Opiekunem uczennicy jest mgr Paweł Warzecha.
Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za awans do finału!
 
 

50. Olimpiada Biologiczna

10 października 2020r. odbył się etap szkolny 50. Olimpiady Biologicznej, w którym udział wzięli uczniowie klas biologiczno-chemicznych: Magdalena Bednarenko (2C), Aleksandra Kowal (2C), Karolina Hołda (2Cg) oraz Jakub Szczepański (3c), który uzyskał wstępną kwalifikację do zawodów II stopnia. Opiekunami uczniów sa nauczyciel biologii naszej szkoły: mgr Beata Chumińska, mgr Mirosława Ziemian i mgr Mariusz Pis.

Zawody organizuje Komitet Główny Olimpiady Biologicznej przy Zarządzie Głównym Polskiego Towarzystwa Przyrodników im. Kopernika wraz z Komitetami Okręgowymi, a uczestnicy wykazują się nie tylko wiedzą teoretyczną, ale również umiejętnościami praktycznymi przeprowadzania badań przyrodniczych i dokumentowania ich wyników. 

Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności

W tym roku odbyła się XXV edycja Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Tematyką wiodącą tej edycji była "Cukrzyca – prewencja i leczenie dietą". Podobnie jak w ubiegłych latach, olimpiada miała na celu propagowanie zdrowego stylu życia ze szczególnym naciskiem na odpowiednie odżywianie, zwłaszcza w okresie choroby - w tym roku cukrzycy, choroby cywilizacyjnej. W etapie szkolnym, który odbył się w I LO 15.10.2020, wzięło udział 15 uczniów. Do etapu okręgowego zakwalifikowały się dwie osoby: Oliwia Zielińska z klasy 2C i Jakub Szczepański z klasy 3C oraz . Sytuacja pandemiczna pokrzyżowała plany i etap okręgowy odbył się już on line w dniu 4.12.2020. Opiekunami uczniów są mgr Beata Chumińska i mgr Mariusz Pis.
Dziękujemy za zaangażowanie uczniom oraz ich opiekunom. 

Olimpiada Fizyczna w dobie pandemii

Do zawodów II stopnia LXX Olimpiady Fizycznej zakwalifikowała się uczennica klasy 2bg Wiktoria Maksymiak.

Z uwagi na pandemię Komitet Główny Olimpiady Fizycznej podjął decyzję o przeprowadzeniu zawodów teoretycznych II stopnia w formie zdalnej. Uczestnicy będą rozwiązywać zadania u siebie w domu lub innym wybranym pomieszczeniu. Podczas trwania zawodów w danym pomieszczeniu może znajdować się tylko uczestnik, mając cały czas włączoną kamerę, mikrofon i głośnik. Kamera powinna być ustawiona tak, by pokazywała zawodnika. W każdej chwili osoba nadzorująca może zobowiązać uczestnika do zmiany ustawienia kamery. Całość działań i innych uregulowań postępowania podczas zawodów zdalnych, bardzo precyzyjnie opisuje Aneks do Regulaminu LXX Olimpiady Fizycznej. Zawody odbędą się 9 stycznia 2021 r. Opiekunem uczennicy jest mgr Marek Lipiński.

Gratulujemy Wiktorii i życzymy dalszych sukcesów!

XVIII Olimpiada Lingwistyki Matematycznej

W związku z sytuacją epidemiczną i związanymi z nią regulacjami administracyjnymi Komitet Główny Olimpiady Lingwistyki Matematycznej zdecydował o przesunięciu tegorocznych eliminacji na 17 XII 2020. W tym dniu odbyły się w naszej szkole stacjonarne eliminacje OLM, w których wzięli udział: Magdalena Gagatek (1d), Martyna Kołodziej (2eg), Amelia Nawrocka (2eg) i  Bartosz Niemiec (3B).

Lingwistyka matematyczna jest jednym z najmłodszych działów matematyki. Powstała z potrzeby wprowadzenia metod matematycznych do językoznawstwa oraz z potrzeby badania języków sztucznych, tzw. algorytmicznych. Dzisiaj służy badaniu języków programowania i kryptografii. Dla uczestnika tej olimpiady najważniejsze było zgłębienie gramatyki formalnej danego języka egzotycznego lub nieistniejącego, rozpoznanie alfabetu symboli i ustalenie reguł ich stosowania.

W oczekiwaniu na wyniki życzymy wszystkim uczestnikom dalszych sukcesów.

Matematyczny Náboj Online

W dniu 11.12.2020 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzynarodowych zawodach matematycznych Náboj Online. Náboj to zawody dla pięcioosobowych drużyn reprezentujących daną szkołę. Zawody trwały 120 minut, podczas których drużyny z kilku krajów europejskich starały się rozwiązać jak najwięcej zadań o odpowiedziach numerycznych. Każde poprawne rozwiązanie zadania generowało otrzymanie nowego, a każda nie udana n-ta próba mogła być powtórzona dopiero po n minutach.

Uczniowie naszej szkoły wystartowali w kategoriach :

  • JUNIORZY - Maksymilian Czerniak (2b), Maciej Kochan (2b),Wiktoria Maksymiak(2bg),Kacper Mazur(2bg), Szymon Wajda (2fg)
  • SENIORZY – Miłosz Adamczyk(3b), Daniel Bielaszka(3b), Izabela Golec(3b),Przemysław Janiszewski(3b),Szczepan Usarz(3b)

Zadania w Náboju wymagały  szczególnej inwencji i pomysłowości, bowiem różniły się znacząco od standardowych problemów szkolnych. Sukces w zawodach  zależał nie tylko od umiejętności zawodników, ale także od efektywnej współpracy całej drużyny.

Zasady konkursu online były dla uczestników  nowym, ale bardzo ciekawym doświadczeniem, a sam udział okazał się świetną zabawą.

educatioukseduskryptkregi zajonkluczdokarieryszkkltabu