460ILOR1

III i IV runda Tarnowskiej Ligi Strzeleckiej

Minęły kolejne rozgrywki Tarnowskiej Ligi Strzeleckiej. I LO znajduje się drużynowo na pierwszym miejscu - zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców. Wśród dziewcząt w karabinie pneumatycznym czołowe miejsca zajmują Aleksandra Mitera z klasy 1D, Gabriela Zwoleń z klasy 3G, Justyna Słonina z klasy 3e, Klaudia Smagacz z klasy 2B oraz Anna Stochlińska z klasy 1Cg. W kategorii chłopców w w karabinie pneumatycznym najlepsi z naszej szkoły okazali się  Tomasz Marek z klasy 2G, Maciej Świątek z klasy 3k i Łukasz Flaga z klasy 1Cg. W pistolecie pneumatycznym w pierwszej trójce dziewcząt znajduje się  Kinga Niemiec z klasy 2D, wśród chłopców w czołówce znajduje się Dominik Pawluk z klasy 3B oraz Daniel Wybraniec z klasy 3K. Opiekunem uczniów jest pani mgr Olga Jędrusiak.
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych rundach!

Jagielloński Turniej Matematyczny

Uczeń klasy III B Mikołaj Duch zakwalifikował się do finału Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego. Finały odbędą się w dniach 7-8 marca 2020 na UJ. Opiekunem ucznia jest pani mgr Renata Żywiec. Gratulujemy i życzymy sukcesów.

XLVI Olimpiada Historyczna

W dniach 11 i 24 stycznia 2020r. w Krakowie odbyły się eliminacje okręgowe Olimpiady Historycznej. Składały się one z części pisemnej i ustnej, która obejmowała trzy pytania: z podstawy programowej, epoki, którą wybrał uczeń i lektur. Naszą Szkołę reprezentowali w zawodach uczniowie: Jakub Hońdo (IIg) i Wojciech Opioła (IIg). Miło nam poinformować, że zawody okręgowe wygrał Jakub Hońdo uzyskując oceny celujące z części pisemnej i ustnej. Otrzymał również nagrodę za najlepszą pracę pisemną dotyczącą wydarzeń XIX wieku. Etap centralny olimpiady odbędzie się w Gdańsku w dniach 2-5 kwietnia 2020r. Opiekunem uczniów jest dr Janusz Kowal. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Sukces w Olimpiadzie Języka Francuskiego

Miło nam poinformować, iż uczeń klasy III G Daniel Krzyżak zakwalifikował się do etapu centralnego XLIII edycji Olimpiady Języka Francuskiego, uzyskując bardzo wysoki wynik na etapie okręgowym (3 miejsce w okręgu krakowskim, a 38. wśród 61 osób zakwalifikowanych do zawodów centralnych). Etap centralny Olimpiady odbędzie się w dniach 2-4 kwietnia 2020 r. w Łodzi. Opiekunem ucznia jest mgr Kinga Radlińska.
Serdecznie gratulujemy! Félicitations!

Osiągnięcia uczniów I LO w Tarnowie w olimpiadach historycznych i prawnych

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej Szkoły awansowali do etapów okręgowych następujących Olimpiad:
Olimpiada Historyczna: Jakub Hońdo (2g), Wojciech Opioła (2g).
Olimpiada Losy żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego 1877-1922: Wojciech Kantor (3g), Jakub Hońdo (2g), Jacek Kierach (2g), Daniel Broccato (2g).
Olimpiada Wiedzy o Prawie: Karolina Padło (3g), Kamil Nowak (3g), Krystian Karczewski (2g), Zofia Żak (1ag).
Opiekunem uczniów jest dr Janusz Kowal.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej

Michał Liguz z kl.3g zakwalifikował się do II etapu  Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej. Dalsza część olimpijskich zmagań będzie miała miejsce 10 stycznia w Rzeszowie. Opiekunem ucznia jest mgr Agnieszka Wrzesień. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

XXX Olimpiada Teologii Katolickiej

11 grudnia 2019 r. odbył się etap szkolny XXX Olimpiady Teologii Katolickiej. Temat tegorocznej olimpiady brzmi: „Dumni z Ewangelii i z Polski”, a jest związany z ubiegłoroczną 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Na tym etapie, w olimpiadzie wzięło udział 32 uczniów z naszej szkoły. Do etapu diecezjalnego (wojewódzkiego) zakwalifikowało się 5 osób, to o 3 miejsca więcej, niż przysługuje innym szkołom w naszej diecezji, a to ze względu na to, że nasi uczniowie w ubiegłym roku osiągnęli wysokie wyniki na etapie diecezjalnym i ogólnopolskim. Zwycięzcą zmagań szkolnych została Natalia Kozak z klasy Ieg, która zdobyła 48 pkt. Kolejne miejsca, połączone z kwalifikacją do kolejnego etapu, zajęli: Jakub Szczepański z klasy II c – 43 pkt., Gabriela Kara z klasy If – 43 pkt., Wiktoria Sokołowska z klasy Ic – 40 pkt. i Martyna Mękal z klasy IIIe – 39 pkt.

Wszystkim dziękujemy za udział w Olimpiadzie, a zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów.

Olimpiada Języka Angielskiego

Do II etapu XLIV Olimpiady Języka Angielskiego zakwalifikowała się uczennica klasy IIe Zuzanna Murczek. Etap ten odbędzie się 10 stycznia 2020 r. w Krakowie. Opiekunem uczennicy jest mgr Marzena Tatarczuch. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Olimpiada Geograficzna

Miło nam poinformować, iż do etapu okręgowego XLVI Olimpiady Geograficznej zakwalifikowali się uczniowie naszej szkoły: Gabriela Bąk i Aleksandra Kornaś(1Dg) i Daniel Broccato (2G). Opiekunem uczniów jest dr Paulina Minor-Wróblewska. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Matematyczne czwartki - grudzień 2019

5 grudnia 2019 roku klasa 1bg wraz z sympatykami z klasy 2b uczestniczyła w kolejnym Matematycznym Czwartku na Uniwersytecie Jagiellońskim. Po przyjeździe do Instytutu Matematyki i krótkim spacerze po korytarzach przesiąkniętych atmosferą wyższej matematyki spotkało nas nieoczekiwane zdarzenie: alarm przeciwpożarowy i ewakuacja całego Instytutu! Dobrze, że to był tylko próbny alarm, bo zapewne dla wielu rozdyskutowanych brodatych studentów mógłby nie zakończyć się szczęśliwie. Jedno jest pewne uczniowie I LO to mistrzowie świata w ewakuacji w porównaniu do ich starszych kolegów.

Wykład pt. IMPERSYSTENCJA wygłosił z werwą dr Andrzej Czarnecki. Wykładowca przedstawił współczesne osiągnięcia matematyków w rozwiązaniu problemu a + b = c dotyczącego liczb pierwszych.

Po wykładzie spotkaliśmy jednego z naszych absolwentów, studenta studiów międzywydziałowych UJ, który również podobnie jak wykładowca zachęcał naszych uczniów do studiowania na najstarszym polskim uniwersytecie.