Odpowiednia wiedza ekonomiczna jest jedną z ważniejszych potrzeb współczesnego świata. Choć podstawowe reguły ekonomii towarzyszą człowiekowi od zarania dziejów, to właśnie świat współczesny wymaga od każdego wcale nie minimalnej wiedzy w tym zakresie dlatego rok 2024 został ustanowiony Rokiem Edukacji Ekonomicznej.

Nasza szkoła w ramach pogłębiania wiedzy ekonomicznej w bieżącym roku szkolnym bierze udział w projekcie „Porwani przez Ekonomię” organizowanym przez Warszawski Instytut Bankowości. W ramach współpracy i realizacji projektu nasi uczniowie biorą udział w cyklu wykładów z zakresu ekonomii, oszczędzania, inwestowania i zarządzania swoimi finansami. W tym tygodniu klasa 2G uczestniczyła w spotkaniu i wykładzie na temat bezpieczeństwa uczniów w sieci. Wykład dotyczył bezpiecznego sposobu korzystania z zasobów internetowych, zabezpieczenia w odpowiedni sposób dostępu do swoich profili na portalach społecznościowych jak i również skutecznym zabezpieczeniem swoich kont bankowych. W najbliższym czasie odbędą się kolejne interesujące wykłady.