Katedra Chemii Akademii Tarnowskiej objęła patronatem klasy biologiczno-chemiczne naszej szkoły zapraszając uczniów do udziału w zajęciach odbywających się w specjalistycznych laboratoriach chemicznych.

W ramach tych zajęć, kolejna grupa uczniów z klas 3c i 3g, podążając za zdaniem „Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć” (Maria Skłodowska-Curie), miała okazję do dodatkowej aktywności naukowej. Uczniowie wykonywali szereg doświadczeń chemicznych, a zaobserwowane zjawiska wykorzystywali do formułowania wniosków. Pracując w sposób badawczy, projektując eksperyment, analizując, szukając związków i zależności przyczynowo-skutkowych uczniowie badali różnice w aktywności metali oraz określali charakter chemiczny związków nieorganicznych.