W listopadzie odbył się szkolny etap Olimpiady Filozoficznej. Uczniowie wykazali się wiedzą na temat m.in. związku rozumu i emocji,

problemu epistemologicznego dotyczącego formy i rodzaju poznanie prawdy, wiedzą o angelologii średniowiecznej, kwestią mitu i jego obecnością w filozofii współczesnej, zależnością wiedzy i poznania, kwestiami filozofii politycznej, rozważali cel uprawiania filozofii, wyjaśniali wpływ religii na społeczeństwo, przedstawiali kwestię buddyjskiej pustki oraz moralną ocenę przedmiotowego traktowania osoby ludzkiej.
Z wielką przyjemnością informujemy, że troje uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do rejonowego etapy Olimpiady: Wiktoria Rusiecka (klasa 3 C), Julia Jop (2 A) oraz Patryk Michałek (2 B), który uzyskał maksymalną ilość punktów.
Życzymy im powodzenia w styczniowych zmaganiach w Krakowie w kolejnym etapie zmagań filozoficznych.
Opiekunką uczniów jest dr Grażyna Potępa- nauczycielka filozofii i etyki.