Mój „inny” świat w pandemii – wyniki i podsumowanie konkursu

Na konkurs wpłynęło 55 prac, które zostały podzielone na cztery kategorie: tekst literacki, rysunek i malarstwo, rękodzieło oraz projekt.

Jury w składzie :

1. mgr Jadwiga Skolmowska – Dyrektor Liceum
  2. mgr Anna Komendacka
  3. mgr Paweł Warzecha

przyznało nagrody następującym osobom :

W kategorii tekst literacki:

I miejsce – Jakub Szczepański

II miejsce – Małgorzata Gajda

W kategorii rysunek, malarstwo:

I miejsce – Magdalena Gagatek

II miejsce – Anna Baran

W kategorii rękodzieło:

I miejsce – Patrycja Zegar

II miejsce – Angelika Maliszewska

W kategorii projekt:

I miejsce – Emilia Oleksyk

Wszystkim osobom, które wzięły udział w konkursie i nadesłały swoje prace gratulujemy inwencji twórczej i szerokiego spektrum zainteresowań. Żałujemy, że nie mogliśmy nagrodzić większej liczby prac, bo wszystkie były interesujące i odsłaniały Wasze talenty, ale takie są zasady konkursu. Nagrody zostaną wręczone laureatom w dniu zakończenia roku szkolnego. Zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach bibliotecznych w nowym roku szkolnym.

Najaktywniejsi czytelnicy w roku szkolnym 2020/2021 nagrodzeni!!!

Z radością informujemy, że najbardziej „zaczytaną” uczennicą naszego liceum jest Kinga Krzemińska, najbardziej „zaczytaną” nauczycielką jest mgr Mirosława Ziemian, a najbardziej „zaczytanym”  oddziałem została klasa 2Ag. Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu w przyszłym roku szkolnym.

Absolwent I Liceum Ogólnokształcącego – Zbigniew Święch – nagrodzony...

15 czerwca 2021 roku wręczone zostały Nagrody Miasta Krakowa za rok 2020. W uznaniu szczególnych osiągnięć i dokonań związanych z Krakowem, w kategorii kultura i sztuka, nagrodę otrzymał Zbigniew Święch. Pan Zbigniew Święch jest wybitnym popularyzatorem nauki, dziennikarzem, reżyserem filmów dokumentalnych i programów popularnonaukowych, literatem, członkiem „The Explorers Club”.
Gratulujemy nagrody, jednocześnie informujemy, że w zasobach naszej biblioteki znajdują się książki autorstwa pana Zbigniewa Święcha. Więcej informacji o Laureacie można znaleźć w felietonie, który ukazał się w tygodniku „Gazeta Warszawska” nr 24 (729) na stronie 9 (dostępny w galerii poniżej).

Zofia Stryjeńska w bibliotece I LO

Zapraszamy do obejrzenia wystawy znajdującej się w bibliotece szkolnej z okazji 130-ej rocznicy urodzin artystki i patronki jednej z tarnowskich ulic - Zofii Stryjeńskiej.

Claude Monet w I LO

Biblioteka przygotowała wystawę  z okazji 180 - ej rocznicy urodzin wybitnego malarza i twórcy impresjonizmu Claude`a Moneta.

Tygodniowe Wyzwania Książkowe w I LO

Informujemy, że ogłoszone przez bibliotekę konkursy z okazji październikowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych ze względu na zdalne nauczanie zostają przedłużone do 15 czerwca 2021 r.

Z okazji  Miesiąca Bibliotek Szkolnych w ramach Tygodniowych Wyzwań Książkowych biblioteka przygotowała następujące wystawy promujące czytelnictwo.

5.10. 2020 - 11.10.2020 Czytamy książki dla  "starszych  i młodszych nastolatków"
12.10.2020 - 18.10.2020 Czytamy kryminały i sensację!!!
19.10.2020 - 25.10.2020 Relaksujemy się, czytając powieści obyczajowe.
26.10.2020 - 31.10.2020 Zgłębiamy wiedzę - najbardziej poczytne książki popularnonaukowe w bibliotece.

Wystawa w bibliotece

W związku z Miesiącem Bibliotek Szkolnych zapraszamy do obejrzenia wystawy w bibliotece szkolnej.

Miesiąc Bibliotek Szkolnych

W związku ze świętem bibliotek szkolnych zapraszamy do udziału w akcji: „KSIĄŻKOWA LISTA PRZEBOJÓW”

Biblioteka I LO w Tarnowie zaprasza wszystkich uczniów do udziału w głosowaniu na książkę, którą warto przeczytać i polecić innym czytelnikom. Głosowanie będzie odbywało się w formie elektronicznej. Na adres biblioteki: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. należy przesłać informację zawierającą imię i nazwisko autora, tytuł polecanej książki oraz swoje imię, nazwisko i klasę.
Spośród uczestników akcji biorących udział w głosowaniu, wylosowana zostanie osoba, która otrzyma nagrodę. Polecana przez laureata książka zostanie zakupiona do biblioteki (jeśli nie ma jej w księgozbiorze).
Czas trwania akcji: 1 - 31 października 2020 r.
Ranking najpopularniejszych książek, które czytają uczniowie I LO zostanie ogłoszony na stronie szkoły w listopadzie 2020 roku.

Po raz drugi zachęcamy do udziału w KONKURSACH CZYTELNICZYCH:
• Najbardziej zaczytana klasa w I LO
• Najbardziej zaczytany uczeń w I LO
• Najbardziej zaczytany nauczyciel w I LO
(zwycięzcy wyłonieni zostaną na podstawie liczby wypożyczeń dokonanych w naszej bibliotece)
Czas trwania konkursów czytelniczych: 1-31.10.2020 r.
Wyniki ogłoszone zostaną 10 listopada 2020 r. W tym dniu zostaną także wręczone nagrody dla zwycięzców.

Zapraszamy również do podjęcia Tygodniowych Wyzwań Książkowych
1.Tydzień : 5 - 11.10.2020 r.
Czytamy literaturę młodzieżową.
WYSTAWKA książek dla „starszych i młodszych nastolatków” :-)
2. Tydzień : 12 – 18.10.2020 r.
Czytamy kryminały i sensację!!!
WYSTAWKA popularnych książek o tematyce.
3. Tydzień : 19 – 25.10.2020 r.
Relaksujemy się czytając powieści obyczajowe.
WYSTAWKA ciekawych książek z tego gatunku.
4. Tydzień : 26 – 31.10.2020 r.
Zgłębiamy wiedzę – najpoczytniejsze książki popularnonaukowe dostępne w I LO.
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych promować będzie wystawka na tablicy informacyjnej na półpiętrze i większa wystawa w czytelni.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!