bn 20 21

Umiesz liczyć, licz na I Liceum!

Serdecznie dziękujemy naszemu uczniowi Wiktorowi Małkowi z klasy  1Fg za przygotowanie filmu promującego naszą  szkołę. Dziękujemy za pomysł, zaangażowanie i czas poświecony na realizację tego projektu. Dziękujemy, że można, Wiktorze, na Ciebie liczyć.

Zachęcamy wszystkich do obejrzenia filmu. Szczególnie dedykujemy go absolwentem szkól podstawowych i zachęcamy do udziału w rekrutacji do I Liceum Ogólnokształcącego - szkoły z tradycją i wartościami. Jesteśmy pewni, że wszyscy, którzy  sumiennością, pracowitością i uczciwością osiągają wyniki, znajdą swoje miejsce w gronie uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Brodzińskiego w Tarnowie - jednej z najstarszych szkół w Polsce, szkoły, która jest razem z uczniami i nieprzerwanie pracuje z nimi także w czasach pandemii. Trzymamy za Was kciuki i życzymy powodzenia.

Umiesz liczyć, licz na I Liceum.

Informacje dla maturzystów

Aktualne informacje dla osób przystępujących do egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2019/2020 znajdują się w zakładce MATURA. Prosimy wszystkich zainteresowanych o śledzenie pojawiających się komunikatów (Komunikat nr 1, Komunikat nr 2, Komunikat nr 3, Komunikat nr 4, Komunikat 5, Komunikat 6).

UWAGA!

25 maja 2020 r. mija termin potwierdzenia przystąpienia do matury ustnej (szczegóły znajdują się TUTAJ)

29 maja 2020 r. mija termin zgłaszania braku możliwości zasłaniania ust i nosa na terenie szkoły ze względów zdrowotnych (szczegóły znajdują się TUTAJ)

Absolwent I LO nagrodzony w Hollywood

Print - Gala- Łukasz6-min

 25 października 2019 r. absolwent naszego Liceum, reżyser i muzyk – Łukasz Olszówka odebrał nagrodę na XX Festiwalu Filmów Polskich w Los Angeles za skomponowanie muzyki do swojego filmu krótkometrażowego pt. Skrzypek. Film został zaprezentowany amerykańskiej publiczności 21 października br. Zdjęcia do filmu były kręcone w Tarnowie.

 

Film opowiada historię skrzypka, który w młodości był ulicznym grajkiem, a po latach zostaje uznanym artystą. W obsadzie filmu znaleźli się m.in.: Ireneusz Pastuszak – aktor tarnowskiego teatru, Anna Dzierża – aktorka z Krakowa, Jędrzej Hycnar, Ireneusz Mosio oraz tarnowski historyk Antoni Sypek. Polska premiera filmu miała miejsce 19 stycznia 2019 r. w Centrum Sztuki Mościce.

Festiwal Filmów Polskich w Los Angeles to festiwal filmowy organizowany corocznie od 1999r. Jest jednym z największych na świecie i największym w Hollywood przeglądem polskiego kina fabularnego, dokumentalnego, krótkometrażowego i animowanego. W ostatnich latach wśród nagrodzonych filmów i reżyserów festiwalowych znalazły się m.in.:

-w kategorii najlepszy film: Ida, Miasto 44, Pogoda na jutro

-w kategorii najlepszy reżyser: Paweł Pawlikowski, Jan Komasa i Jerzy Stuhr

Łukasz, serdecznie Ci gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

Zdjęcia są własnością: Peachy Services Media , Inc.

educatioukseduskryptkregi zajonkluczdokarieryszkkltabu