Matematyczne czwartki UJ - listopad 2019 r.

W czwartek 7 listopada 2019r. klasa 1 Fg uczestniczyła w wykładzie „Rekurencja w kombinatoryce” przedstawionym przez dr Joannę Orewczyk  w ramach Matematycznych Czwartków w Instytucie Matematyki UJ w Krakowie. W trakcie zajęć zostały przedstawione wybrane zagadnienia kombinatoryki – jednego z działów matematyki dyskretnej.

Rozwiązując zadania kombinatoryczne, zazwyczaj staramy się odpowiedzieć na pytanie: na ile sposobów możemy wykonać pewne zadanie. Okazuje się, że nie zawsze jest to proste. Czasami warto pytanie uogólnić, aby w rezultacie rozwiązanie uprościć - możemy wtedy skorzystać z rekurencji.

Materiały z wykładu dostępne są na stronie https://www2.im.uj.edu.pl/JoannaOrewczyk/rekurencja.pdf