Od poniedziałku 14.03.2022 r. w I Liceum Ogólnoksztąłcącym w Tarnowie rozpoczynają się zapisy do oddziału przygotowawczego dla młodzieży w wieku licealnym nieznającej języka polskiego przybywającej z terenu Ukrainy. Zapisów dokonać można w budynku szkoły codziennie w godzinach 9:00 - 15:00.

Szczegółowe informacje można uzyskać dzwoniąc na numer +48 14 688 84 40, pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub odwiedzając naszą szkołę (ul. Piłsudskiego 4). Wniosek w języku ukraińskim i polskim o przyjęcie do oddziału przygotowawczego pobrać można w formacie PDF lub DOCX; istnieje również mozliwość wydrukowania i wypełnienia wniosku na miejscu w naszej szkole.

Oddziały przygotowawcze – większy zakres wsparcia w nauce

Zapisując dziecko do oddziału przygotowawczego można uzyskać większy zakres wsparcia w nauce dla dzieci nieznających języka polskiego. Oddział przygotowawczy to grupa uczniów licząca nie więcej niż 25 osób, Jest to więc grupa mniej liczna niż w klasach ogólnodostępnych. Uczeń oddziału przygotowawczego, tak jak w każdej szkole, ma prawo do uczęszczania na zajęcia wyrównawcze z przedmiotów. Na praktyczną naukę języka polskiego poświęca więcej czasu, bo 6 godzin w tygodniu, co z pewnością w krótszym czasie ułatwi sprawne posługiwania się językiem polskim i umożliwi lepszą adaptację w środowisku. Dodatkową zaletą uczęszczania do oddziału przygotowawczego jest możliwość korzystania przez uczniów w czasie zajęć lekcyjnych z pomocy osoby władającej językiem ukraińskim. Uruchomienie oddziału przygotowawczego będzie uzależnione od liczby kandydatów zgłaszających się do I LO.

Jak do nas trafić: