"Filmowe Historie STEM" to konkurs organizowany przez Instytut Historii i Archiwistyki oraz Instytut Matematyki Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.

Konkurs podzielony jest na dwa etapy: etap otwarty oraz finał. W pierwszym etapie niezależnie od siebie uczniowie szkół  przygotowują materiały wideo (filmy w formacie MP4, trwające od 3 do 6 minut), prezentujące zagadnienia związane z matematyką.

Uczniowie naszej szkoły:

Jakub Karwat, Hubert Proszowski, Tomasz Jaje oraz Emil Merchut - uczniowie klasy II G przygotowali film pt.: "Matematyka Moc i Odpowiedzialność"

Maciej Małek, Jakub Czochara, Patryk Szara oraz Tomasz Sztorc - uczniowie klasy II F przygotowali film pt.: "Stanisław Ulam - polski Oppenheimer"

Etap otwarty za nami !

Drodzy widzowie teraz potrzebujemy Waszej pomocy i polubień pod filmami tak, abyśmy mogli zakwalifikować się do etapu finałowego !!!

Serdecznie dziękujemy !!!

Opiekunem konkursu jest mgr Oktawia Targosz