• Witamy na stronie I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie. Jest to najstarsze tarnowskie liceum i jedna z siedmiu najstarszych tego typu szkół w Polsce. 460 lat tradycji
    Zapraszamy do I LO w Tarnowie!

• CanSat 2023/2024

"CanSat" drużyny I LO "Astra Glorii Homini" na misji stratosferycznej.

• Zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacujną I Liceum Ogólnokształcącego im. Kaziemierza Brodzińskiego w Tarnowie
    Rekrutacja 2024/2025

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacujną I Liceum Ogólnokształcącego
    im. Kaziemierza Brodzińskiego w Tarnowie

• Just an example
    Najlepsze Licea 2024

I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Brodzińskiego w Tarnowie jest wśród najlepszych liceów w Polsce w Rankingu Szkół Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy"

SAPERE AUDE
"Sukces i szacunek zdobywa się pracą i osobistym zaangażowaniem"

CanSat I LO w stratosferze!

Sonda badawcza zaprojektowana i wykonana w ramach projektu „CanSat 2023/2024” przez szkolną drużynę Astra Glorii Homini w składzie: Maria Jóźwiak (4B), Katarzyna Łątka (4B), Natanael Stawarz (3B), Michał Dzięgielowski (2B) i Mateusz Szczepański (2B) dołączyła do misji stratosferycznej Akademii...

Queen Hedwig Scholarship - głosowanie

Z radością informujemy, że rekrutacja do programu stypendialnego Queen Hedvig Scholarship dobiega końca. Ostatnim jej etapem jest głosowanie na wybraną osobę (do 9 czerwca), do czego serdecznie zachęcamy. Link do głosowania znajduje się na stronie internetowej  www.queenhedvigscholarship.eu

Konkurs Języka Hiszpańskiego

Dnia 22.04.2024r odbył się II Międzyszkolny Konkurs Języka Hiszpańskiego, w którym nasi uczniowie osiągnęli wysokie wyniki. Małgorzata Szklanny z kl 3c zdobyła I miejsce, zaś Michał Suseł z kl 3c I LO - III miejsce. Gratulujemy!!!

Młodzieżowe Jury 38 Tarnowskiej Nagrody Filmowej

Julia Gacek z klasy 3D będzie w tym roku reprezentować naszą szkołę w Młodzieżowym Jury 38 Tarnowskiej Nagrody Filmowej.

"Logiczni" finaliści

12 kwietnia dziewięcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w  XII Ogólnopolskim Konkursie Logicznym organizowanym przez Wydział Filozofii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Sukces w konkursie historycznym

Uczennica klasy 2A - Zuzanna Sus – zajęła 1.miejsce w V edycji konkursu historycznego „Tak jak ptaki na wolności – harcerze w obliczu II wojny światowej”.

Sukcesy historyczne

Kacper Szymański, uczeń klasy II “a”, w ostatnich miesiącach odniósł kilka sukcesów z zakresu historii.

Podium w "Alchemiku"

Komitet Organizacyjny Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego „Alchemik” informuje, że znane są wyniki tegorocznej edycji Konkursu, poniżej zamieszczamy listę Laureatów Krajowych, gdzie nasza szkoła zajęła w klasie JUNIOR (pierwsze klasy LO w Polsce) II miejsce.

sekret1lo@umt.tarnow.pl
Odwiedź nas!