bn 20 21

Umiesz liczyć, licz na I Liceum!

Serdecznie dziękujemy naszemu uczniowi Wiktorowi Małkowi z klasy  1Fg za przygotowanie filmu promującego naszą  szkołę. Dziękujemy za pomysł, zaangażowanie i czas poświecony na realizację tego projektu. Dziękujemy, że można, Wiktorze, na Ciebie liczyć.

Zachęcamy wszystkich do obejrzenia filmu. Szczególnie dedykujemy go absolwentem szkól podstawowych i zachęcamy do udziału w rekrutacji do I Liceum Ogólnokształcącego - szkoły z tradycją i wartościami. Jesteśmy pewni, że wszyscy, którzy  sumiennością, pracowitością i uczciwością osiągają wyniki, znajdą swoje miejsce w gronie uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Brodzińskiego w Tarnowie - jednej z najstarszych szkół w Polsce, szkoły, która jest razem z uczniami i nieprzerwanie pracuje z nimi także w czasach pandemii. Trzymamy za Was kciuki i życzymy powodzenia.

Umiesz liczyć, licz na I Liceum.

Informacje dla maturzystów

Aktualne informacje dla osób przystępujących do egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2019/2020 znajdują się w zakładce MATURA. Prosimy wszystkich zainteresowanych o śledzenie pojawiających się komunikatów (Komunikat nr 1, Komunikat nr 2, Komunikat nr 3, Komunikat nr 4, Komunikat 5, Komunikat 6).

UWAGA!

25 maja 2020 r. mija termin potwierdzenia przystąpienia do matury ustnej (szczegóły znajdują się TUTAJ)

29 maja 2020 r. mija termin zgłaszania braku możliwości zasłaniania ust i nosa na terenie szkoły ze względów zdrowotnych (szczegóły znajdują się TUTAJ)

Rekolekcje - dzień 3

"Co zrobić, aby życie nabrało sensu? Aby nie było w nim nudy? Trzeba się na nowo zakochać! Prawdziwie zakochać w Panu Bogu" - takie przesłanie usłyszeli uczestnicy ostatniego dnia rekolekcji wielkopostnych prowadzonych przez ks. Józefa Partykę.
Miłość Boga do nas najbardziej wyraźnie widać w akcie oddania życia na krzyżu. I dlatego na początku spotkania do Katedry został uroczyście wniesiony Krzyż. Każdy z nas miał możliwość osobistej adoracji krzyża oraz przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania. Trzydniowe rekolekcje zakończyliśmy Eucharystią.
 W tym miejscu dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia - księdzu rekolekcjoniście, katechetom oraz uczniom zaangażowanym w oprawę muzyczną i służbie liturgicznej ołtarza.
Niech czas wielkopostnego zamyślenia przyniesie błogosławione owoce w naszym życiu!

 

educatioukseduskryptkregi zajonkluczdokarieryszkkltabu