bn 20 21

Umiesz liczyć, licz na I Liceum!

Serdecznie dziękujemy naszemu uczniowi Wiktorowi Małkowi z klasy  1Fg za przygotowanie filmu promującego naszą  szkołę. Dziękujemy za pomysł, zaangażowanie i czas poświecony na realizację tego projektu. Dziękujemy, że można, Wiktorze, na Ciebie liczyć.

Zachęcamy wszystkich do obejrzenia filmu. Szczególnie dedykujemy go absolwentem szkól podstawowych i zachęcamy do udziału w rekrutacji do I Liceum Ogólnokształcącego - szkoły z tradycją i wartościami. Jesteśmy pewni, że wszyscy, którzy  sumiennością, pracowitością i uczciwością osiągają wyniki, znajdą swoje miejsce w gronie uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Brodzińskiego w Tarnowie - jednej z najstarszych szkół w Polsce, szkoły, która jest razem z uczniami i nieprzerwanie pracuje z nimi także w czasach pandemii. Trzymamy za Was kciuki i życzymy powodzenia.

Umiesz liczyć, licz na I Liceum.

Informacje dla maturzystów

Aktualne informacje dla osób przystępujących do egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2019/2020 znajdują się w zakładce MATURA. Prosimy wszystkich zainteresowanych o śledzenie pojawiających się komunikatów (Komunikat nr 1, Komunikat nr 2, Komunikat nr 3, Komunikat nr 4, Komunikat 5, Komunikat 6).

UWAGA!

25 maja 2020 r. mija termin potwierdzenia przystąpienia do matury ustnej (szczegóły znajdują się TUTAJ)

29 maja 2020 r. mija termin zgłaszania braku możliwości zasłaniania ust i nosa na terenie szkoły ze względów zdrowotnych (szczegóły znajdują się TUTAJ)

Matematyczne Czwartki - październik 2018

Kraków, Łojasiewicza 6 - to adres bardzo dobrze znany naszym klasom matematycznym. 11 października 2018 r. klasa 1k miała możliwość zwiedzania Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz wzięcia udziału w wykładzie w ramach programu Matematycznych Czwartków. Tematyka wykładu dotyczyła zagadnień rachunku prawdopodobieństwa „Czy rozkład normalny jest normalny?" 

Na zajęciach dr Jerzy Szczepański przedstawił trzy rozkłady prawdopodobieństwa: rozkład Bernoulliego, rozkład Poissona i rozkład normalny. Wyjaśnił, dlaczego rozkład normalny jest często spotykany w modelowaniu matematycznym zjawisk przyrodniczych i dlaczego zasługuje na miano normalny. Po zajęciach nasi uczniowie zapoznali się z wystawą poświęconą znanym krakowskim matematykom.

Także w październiku nasi uzdolnieni matematycznie uczniowie rozpoczęli sobotnie zajęcia w ramach Jagiellońskich Warsztatów Olimpijskich. W tym roku odbywa się już II. edycja Jagiellońskich Warsztatów Olimpijskich, zajęć dla uczniów z Polski południowej przygotowujących się do udziału w olimpiadach informatycznej i matematycznej. Cykl sześciogodzinnych spotkań obejmuje zajęcia z matematyki i informatyki, które prowadzone są przez pracowników, doktorantów i studentów Wydziału Matematyki i Informatyki.

educatioukseduskryptkregi zajonkluczdokarieryszkkltabu