bn 20 21

Umiesz liczyć, licz na I Liceum!

Serdecznie dziękujemy naszemu uczniowi Wiktorowi Małkowi z klasy  1Fg za przygotowanie filmu promującego naszą  szkołę. Dziękujemy za pomysł, zaangażowanie i czas poświecony na realizację tego projektu. Dziękujemy, że można, Wiktorze, na Ciebie liczyć.

Zachęcamy wszystkich do obejrzenia filmu. Szczególnie dedykujemy go absolwentem szkól podstawowych i zachęcamy do udziału w rekrutacji do I Liceum Ogólnokształcącego - szkoły z tradycją i wartościami. Jesteśmy pewni, że wszyscy, którzy  sumiennością, pracowitością i uczciwością osiągają wyniki, znajdą swoje miejsce w gronie uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Brodzińskiego w Tarnowie - jednej z najstarszych szkół w Polsce, szkoły, która jest razem z uczniami i nieprzerwanie pracuje z nimi także w czasach pandemii. Trzymamy za Was kciuki i życzymy powodzenia.

Umiesz liczyć, licz na I Liceum.

Informacje dla maturzystów

Aktualne informacje dla osób przystępujących do egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2019/2020 znajdują się w zakładce MATURA. Prosimy wszystkich zainteresowanych o śledzenie pojawiających się komunikatów (Komunikat nr 1, Komunikat nr 2, Komunikat nr 3, Komunikat nr 4, Komunikat 5, Komunikat 6).

UWAGA!

25 maja 2020 r. mija termin potwierdzenia przystąpienia do matury ustnej (szczegóły znajdują się TUTAJ)

29 maja 2020 r. mija termin zgłaszania braku możliwości zasłaniania ust i nosa na terenie szkoły ze względów zdrowotnych (szczegóły znajdują się TUTAJ)

Złaz patriotyczny w Kąśnej Dolnej

8Kilkunastu uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami s. Agnieszką Lampasiak i p. Anną Żak wzięło udział w Integracyjnym Złazie „Śladami Ignacego Jana Paderewskiego”, który odbył się 17 października. Złaz zgromadził ponad 200 uczestników z 9 szkół i placówek, a jego organizatorem było szkolne Koło PTTK „Włóczykije” działające przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. E. Gierat w Tarnowie. Złaz został zorganizowany w celu uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz zapoznania uczestników z postacią Ignacego Jana Paderewskiego i miejscami z nim związanych. Innym ważnym celem spotkania była integracja młodzieży z różnych środowisk.

W programie Złazu znalazła się gra terenowa „Droga do niepodległości” na terenie miasta Ciężkowice i Rezerwatu „Skamieniałe Miasto” połączona z konkursem wiedzy historycznej, a także zwiedzanie Dworku w Kąśnej Dolnej połączone z projekcją filmu o postaci Ignacego Jana Paderewskiego. Całość zakończył program słowno – muzyczny, w którego przygotowanie zaangażowała się także grupa uczniów naszej szkoły. Również osoby niepełnosprawne z zaangażowaniem włączyły się w śpiew i wyrażały swoją radość ze wspólnego spotkania.

educatioukseduskryptkregi zajonkluczdokarieryszkkltabu