bn 20 21

Umiesz liczyć, licz na I Liceum!

Serdecznie dziękujemy naszemu uczniowi Wiktorowi Małkowi z klasy  1Fg za przygotowanie filmu promującego naszą  szkołę. Dziękujemy za pomysł, zaangażowanie i czas poświecony na realizację tego projektu. Dziękujemy, że można, Wiktorze, na Ciebie liczyć.

Zachęcamy wszystkich do obejrzenia filmu. Szczególnie dedykujemy go absolwentem szkól podstawowych i zachęcamy do udziału w rekrutacji do I Liceum Ogólnokształcącego - szkoły z tradycją i wartościami. Jesteśmy pewni, że wszyscy, którzy  sumiennością, pracowitością i uczciwością osiągają wyniki, znajdą swoje miejsce w gronie uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Brodzińskiego w Tarnowie - jednej z najstarszych szkół w Polsce, szkoły, która jest razem z uczniami i nieprzerwanie pracuje z nimi także w czasach pandemii. Trzymamy za Was kciuki i życzymy powodzenia.

Umiesz liczyć, licz na I Liceum.

Informacje dla maturzystów

Aktualne informacje dla osób przystępujących do egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2019/2020 znajdują się w zakładce MATURA. Prosimy wszystkich zainteresowanych o śledzenie pojawiających się komunikatów (Komunikat nr 1, Komunikat nr 2, Komunikat nr 3, Komunikat nr 4, Komunikat 5, Komunikat 6).

UWAGA!

25 maja 2020 r. mija termin potwierdzenia przystąpienia do matury ustnej (szczegóły znajdują się TUTAJ)

29 maja 2020 r. mija termin zgłaszania braku możliwości zasłaniania ust i nosa na terenie szkoły ze względów zdrowotnych (szczegóły znajdują się TUTAJ)

Warsztaty z matematyki dla uczniów i nauczycieli

W środę 20 lutego b.r. dziesięciu uczniów naszej szkoły zainteresowanych matematyką wzięło udział w warsztatach zorganizowanych przez Instytut Matematyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W programie znalazły się zajęcia na temat : "Tam, gdzie matematyka, sztuka i magia łączą swoje siły, czyli zaskakujące fakty o orgiami" (mgr B. Ciesielska) oraz "O mierzeniu odległości"(mgr A. Szczepanek). Nauczyciele zaś wysłuchali wykładu „O paraboli” dotyczącego własności geometrycznych tej krzywej (mgr D. Burek).

Były to kolejne zajęcia z cyklu warsztatów „Praca z uczniem uzdolnionym matematycznie" przygotowane przez pracowników naukowych Instytutu Matematyki UJ dla uczniów szkół średnich zainteresowanych matematyką.

Nasza szkoła pozostaje pod patronatem Dziekana Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego i bierze udział w programie IM UJ zmierzającym do popularyzacji matematyki i objęcia opieką uczniów uzdolnionych matematycznie.

educatioukseduskryptkregi zajonkluczdokarieryszkkltabu