bn 20 21

Umiesz liczyć, licz na I Liceum!

Serdecznie dziękujemy naszemu uczniowi Wiktorowi Małkowi z klasy  1Fg za przygotowanie filmu promującego naszą  szkołę. Dziękujemy za pomysł, zaangażowanie i czas poświecony na realizację tego projektu. Dziękujemy, że można, Wiktorze, na Ciebie liczyć.

Zachęcamy wszystkich do obejrzenia filmu. Szczególnie dedykujemy go absolwentem szkól podstawowych i zachęcamy do udziału w rekrutacji do I Liceum Ogólnokształcącego - szkoły z tradycją i wartościami. Jesteśmy pewni, że wszyscy, którzy  sumiennością, pracowitością i uczciwością osiągają wyniki, znajdą swoje miejsce w gronie uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Brodzińskiego w Tarnowie - jednej z najstarszych szkół w Polsce, szkoły, która jest razem z uczniami i nieprzerwanie pracuje z nimi także w czasach pandemii. Trzymamy za Was kciuki i życzymy powodzenia.

Umiesz liczyć, licz na I Liceum.

Informacje dla maturzystów

Aktualne informacje dla osób przystępujących do egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2019/2020 znajdują się w zakładce MATURA. Prosimy wszystkich zainteresowanych o śledzenie pojawiających się komunikatów (Komunikat nr 1, Komunikat nr 2, Komunikat nr 3, Komunikat nr 4, Komunikat 5, Komunikat 6).

UWAGA!

25 maja 2020 r. mija termin potwierdzenia przystąpienia do matury ustnej (szczegóły znajdują się TUTAJ)

29 maja 2020 r. mija termin zgłaszania braku możliwości zasłaniania ust i nosa na terenie szkoły ze względów zdrowotnych (szczegóły znajdują się TUTAJ)

Tarnowska Marka Talentu

W związku z organizacją VI Gali Tarnowskiej Marki Talentu, która odbędzie się dnia 12 czerwca 2019 r. godz. 10.00 w Auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, informujemy, że przyjmowane są zgłoszenia uczniów do przyznania honorowego tytułu Tarnowskiej Marki Talentu przez Stowarzyszenie Podaruj Dzieciom Promyk Słońca w Tarnowie. 

Do ubiegania się o honorowy tytuł Tarnowskiej Marki Talentu zakwalifikowani mogą zostać tylko uczniowie, którzy zdobyli sukcesy na szczeblu powiatowym, wojewódzkim, ogólnopolskim lub międzynarodowym:

- zdobyli tytuł FINALISTY konkursu (dotyczy tylko szkół średnich, gdyż ten tytuł zwalnia z obowiązku egzaminu maturalnego z danego przedmiotu),

- zdobyli tytuł LAUREATA w konkursach przedmiotowych,

- zdobyli I, II, III miejsce w różnych zawodach, turniejach,

- zdobyli prestiżowe tytuły drużynowe w różnych dziedzinach – sportowych, artystycznych (muzyka, śpiew, taniec, recytacja, teatr itp.).

- innych konkursach jednoetapowych (np. Kangur Matematyczny, Olimpus itp.) zdobyli najwyżej punktowane miejsce – tytuł LAUREAT.

Tytułu TMT nie otrzymają uczniowie, którzy zdobyli I, II, III miejsca lub zostali laureatami czy też zdobyli wyróżnienie w:

- konkursach międzyklasowych,

- konkursach międzyszkolnych na terenie miasta Tarnowa.

Zgłoszenia uczniów przyjmowane będą do 30 kwietnia 2019 r. w sekretariacie uczniowskim.

educatioukseduskryptkregi zajonkluczdokarieryszkkltabu