Wykłady z biologii na UJ

W dniu 30.11.2019 r. zainteresowana biologią młodzież naszej szkoły wzięła udział w wycieczce na Uniwersytet Jagielloński, do nowego kampusu na ul. Gronostajowej. Naszym celem było wysłuchanie wykładów w ramach cyklu "Spotkania w samo południe z biochemią, biofizyką i biotechnologią": "Biopaliwo przyszłości, czyli jak produkować wodór używając mikroorganizmów” - dr hab. Dariusz Dziga; „Światło w służbie medycyny” - dr Martyna Krzykawska-Serda.

Wykłady zawierały nie tylko dawkę najnowszej wiedzy prezentowanej przez naukowców zajmujących się aktualnie powyższymi zagadnieniami, ale także informacje jak tę wiedzę można wykorzystać w naszym codziennym życiu.