bn 20 21

Umiesz liczyć, licz na I Liceum!

Serdecznie dziękujemy naszemu uczniowi Wiktorowi Małkowi z klasy  1Fg za przygotowanie filmu promującego naszą  szkołę. Dziękujemy za pomysł, zaangażowanie i czas poświecony na realizację tego projektu. Dziękujemy, że można, Wiktorze, na Ciebie liczyć.

Zachęcamy wszystkich do obejrzenia filmu. Szczególnie dedykujemy go absolwentem szkól podstawowych i zachęcamy do udziału w rekrutacji do I Liceum Ogólnokształcącego - szkoły z tradycją i wartościami. Jesteśmy pewni, że wszyscy, którzy  sumiennością, pracowitością i uczciwością osiągają wyniki, znajdą swoje miejsce w gronie uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Brodzińskiego w Tarnowie - jednej z najstarszych szkół w Polsce, szkoły, która jest razem z uczniami i nieprzerwanie pracuje z nimi także w czasach pandemii. Trzymamy za Was kciuki i życzymy powodzenia.

Umiesz liczyć, licz na I Liceum.

Informacje dla maturzystów

Aktualne informacje dla osób przystępujących do egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2019/2020 znajdują się w zakładce MATURA. Prosimy wszystkich zainteresowanych o śledzenie pojawiających się komunikatów (Komunikat nr 1, Komunikat nr 2, Komunikat nr 3, Komunikat nr 4, Komunikat 5, Komunikat 6).

UWAGA!

25 maja 2020 r. mija termin potwierdzenia przystąpienia do matury ustnej (szczegóły znajdują się TUTAJ)

29 maja 2020 r. mija termin zgłaszania braku możliwości zasłaniania ust i nosa na terenie szkoły ze względów zdrowotnych (szczegóły znajdują się TUTAJ)

Wykłady z biologii na UJ

W dniu 30.11.2019 r. zainteresowana biologią młodzież naszej szkoły wzięła udział w wycieczce na Uniwersytet Jagielloński, do nowego kampusu na ul. Gronostajowej. Naszym celem było wysłuchanie wykładów w ramach cyklu "Spotkania w samo południe z biochemią, biofizyką i biotechnologią": "Biopaliwo przyszłości, czyli jak produkować wodór używając mikroorganizmów” - dr hab. Dariusz Dziga; „Światło w służbie medycyny” - dr Martyna Krzykawska-Serda.

Wykłady zawierały nie tylko dawkę najnowszej wiedzy prezentowanej przez naukowców zajmujących się aktualnie powyższymi zagadnieniami, ale także informacje jak tę wiedzę można wykorzystać w naszym codziennym życiu.

educatioukseduskryptkregi zajonkluczdokarieryszkkltabu