Wycieczka - Londyn i okolice, 31 marca - 6 kwietnia 2019

TERMIN: 31.03.2019 – 06.04.2019

Cena: 1470 zł

PROGRAM RAMOWY:

1 DZIEŃ - wyjazd z umówionego miejsca. Przejazd przez Niemcy, Holandię, Belgię do Francji.

2 DZIEŃ - przeprawa przez Kanał La Manche – Prom lub Eurotunel. Przejazd do dzielnicy muzealnej. Zwiedzanie: Muzeum Nauki – ekspozycji pokazujących bogactwo i rozwój świata nauki na przestrzeni dziejów, Muzeum Historii Naturalnej – ponad 70 milionów eksponatów obrazujących świat roślin i zwierząt oraz dzieje naszej planety.Spacer po Hyde parku w okolice najsłynniejszej ulicy handlowej miasta - Oxford Street. Wieczorem przejazd do rodzin, obiadokolacja i nocleg.

3 DZIEŃ - śniadanie, następnie przejazd do LONDYNU zwiedzanie dzielnicy City: Katedra św. Pawła, Museum of London, spacer wzdłuż Tamizy do Tower of London - słynne byłe więzienie, miejsce w którym można zobaczyć brytyjskie insygnia królewskie, spacer po Dokach św. Katarzyny. Następnie wizyta w jednym z najsłynniejszych muzeów świata - British Museum. Powrót do rodzin na obiadokolację   i nocleg.

4 DZIEŃ - śniadanie, przejazd do WINDSORU – zwiedzanie największego zamieszkałego zamku świata, m.in. apartamenty królewskie, domek dla lalek królowej Mary. Przejazd do OXFORDU, zwiedzanie najstarszego miasta uniwersyteckiego na terenie Anglii. Powrót do rodzin na obiadokolację i nocleg.

5 DZIEŃ - po śniadaniu przejazd do CANTERBURY - spacer po mieście: Katedra - wewnątrz, brama Christ Church Gate, Butter-market, mury obronne, West Gate. Przyjazd do zabytkowego GREENWICH ze starym Obserwatorium Królewskim i południkiem 0 – spacer. Powrót do rodzin na obiadokolację i nocleg.

6 DZIEŃ - po śniadaniu całodzienne zwiedzanie LONDYNU: budynki Parlamentu ze słynnym dzwonem Big Ben, Westminster Abbey -wewnątrz, London Eye, Whitehall, Downing Street, Budynki gwardii konnej, St. James’s Park, Buckingham Palace, The Mall. Trafalgar Square, National Gallery, China Town, Leicester Square. Powrót do autokaru w godzinach wieczornych. Przejazd do Dover – przeprawa promem lub eurotunelem do Calais.

7 DZIEŃ - przejazd przez Francję, Belgię, Holandię i Niemcy do Polski. Powrót w godzinach popołudniowych.

Cena wycieczki obejmuje:

- przejazd autokarem z wc, klimatyzacją, barkiem, dvd;

- 4 noclegi u rodzin brytyjskich;

- 4 śniadania, 4 packed lunch, 4obiadokolacje;

- ubezpieczenie NNW i KL, opłata TFG (10,00 zł);

- opiekę pilota;

- przeprawy promowe Calais – Dover - Calais lub Eurotunel.

UWAGA! Cena nie obejmuje:

biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i przejazdów komunikacją miejską Każdy z uczestników zobowiązany jest obligatoryjnie przygotować: około 80 GBP (osoby do 16 lat) lub około 100 GBP (osoby pow. 16 lat) - kwota ta obejmuje: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przejazdy środkami komunikacji miejskiej (metro). Dokładna kwota podana będzie w terminie bliższym wyjazdu. UBEZPIECZENIA OD CHORÓB PRZEWLEKŁYCH – należy ubezpieczyć się dodatkowo.

Program jest ramowy i może ulec zmianie, szczegóły programu ustala pilot w porozumieniu z wychowawcami. Pilot nie oprowadza po muzeach i wnętrzach obiektów, istnieje możliwość wynajęcia przewodników lokalnych za dodatkową opłatą.

Zapisy prowadzą i dodatkowych informacji udzielają: Panie Marzena Tatarczuch i Beata Chumińska oraz Panowie Tomasz Zaucha i Grzegorz Pałucki.