bn 20 21

Umiesz liczyć, licz na I Liceum!

Serdecznie dziękujemy naszemu uczniowi Wiktorowi Małkowi z klasy  1Fg za przygotowanie filmu promującego naszą  szkołę. Dziękujemy za pomysł, zaangażowanie i czas poświecony na realizację tego projektu. Dziękujemy, że można, Wiktorze, na Ciebie liczyć.

Zachęcamy wszystkich do obejrzenia filmu. Szczególnie dedykujemy go absolwentem szkól podstawowych i zachęcamy do udziału w rekrutacji do I Liceum Ogólnokształcącego - szkoły z tradycją i wartościami. Jesteśmy pewni, że wszyscy, którzy  sumiennością, pracowitością i uczciwością osiągają wyniki, znajdą swoje miejsce w gronie uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Brodzińskiego w Tarnowie - jednej z najstarszych szkół w Polsce, szkoły, która jest razem z uczniami i nieprzerwanie pracuje z nimi także w czasach pandemii. Trzymamy za Was kciuki i życzymy powodzenia.

Umiesz liczyć, licz na I Liceum.

Informacje dla maturzystów

Aktualne informacje dla osób przystępujących do egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2019/2020 znajdują się w zakładce MATURA. Prosimy wszystkich zainteresowanych o śledzenie pojawiających się komunikatów (Komunikat nr 1, Komunikat nr 2, Komunikat nr 3, Komunikat nr 4, Komunikat 5, Komunikat 6).

UWAGA!

25 maja 2020 r. mija termin potwierdzenia przystąpienia do matury ustnej (szczegóły znajdują się TUTAJ)

29 maja 2020 r. mija termin zgłaszania braku możliwości zasłaniania ust i nosa na terenie szkoły ze względów zdrowotnych (szczegóły znajdują się TUTAJ)

Wycieczka - Londyn i okolice, 31 marca - 6 kwietnia 2019

 

LONDYN I OKOLICE

 

TERMIN: 31.03.2019 – 06.04.2019

 

Cena: 1470 zł

  

PROGRAM RAMOWY: 

                                                    

1 DZIEŃ - wyjazd z umówionego miejsca. Przejazd przez Niemcy, Holandię, Belgię do Francji.

 

2 DZIEŃ - przeprawa przez Kanał La Manche – Prom lub Eurotunel. Przejazd do dzielnicy muzealnej. Zwiedzanie: Muzeum Nauki – ekspozycji pokazujących bogactwo i rozwój świata nauki na przestrzeni dziejów, Muzeum Historii Naturalnej – ponad 70 milionów eksponatów obrazujących świat roślin i zwierząt oraz dzieje naszej planety.Spacer po Hyde parku w okolice najsłynniejszej ulicy handlowej miasta - Oxford Street. Wieczorem przejazd do rodzin, obiadokolacja i nocleg.

 

3 DZIEŃ - śniadanie, następnie przejazd do LONDYNU zwiedzanie dzielnicy City: Katedra św. Pawła, Museum of London, spacer wzdłuż Tamizy do Tower of London - słynne byłe więzienie, miejsce w którym można zobaczyć brytyjskie insygnia królewskie, spacer po Dokach św. Katarzyny. Następnie wizyta w jednym z najsłynniejszych muzeów świata - British Museum. Powrót do rodzin na obiadokolację   i nocleg.

 

4 DZIEŃ - śniadanie, przejazd do WINDSORU – zwiedzanie największego zamieszkałego zamku świata, m.in. apartamenty królewskie, domek dla lalek królowej Mary. Przejazd do OXFORDU, zwiedzanie najstarszego miasta uniwersyteckiego na terenie Anglii. Powrót do rodzin na obiadokolację i nocleg.

 

 

5 DZIEŃ - po śniadaniu przejazd do CANTERBURY - spacer po mieście: Katedra - wewnątrz, brama Christ Church Gate, Butter-market, mury obronne, West Gate. Przyjazd do zabytkowego GREENWICH ze starym Obserwatorium Królewskim i południkiem 0 – spacer. Powrót do rodzin na obiadokolację i nocleg.

 

6 DZIEŃ - po śniadaniu całodzienne zwiedzanie LONDYNU: budynki Parlamentu ze słynnym dzwonem Big Ben, Westminster Abbey -wewnątrz, London Eye, Whitehall, Downing Street, Budynki gwardii konnej, St. James’s Park, Buckingham Palace, The Mall. Trafalgar Square, National Gallery, China Town, Leicester Square. Powrót do autokaru w godzinach wieczornych. Przejazd do Dover – przeprawa promem lub eurotunelem do Calais.

 

7 DZIEŃ - przejazd przez Francję, Belgię, Holandię i Niemcy do Polski. Powrót w godzinach popołudniowych.

 

Cena wycieczki obejmuje:

 

- przejazd autokarem z wc, klimatyzacją, barkiem, dvd;

- 4 noclegi u rodzin brytyjskich;

- 4 śniadania, 4 packed lunch, 4obiadokolacje;

- ubezpieczenie NNW i KL, opłata TFG (10,00 zł);

- opiekę pilota;

- przeprawy promowe Calais – Dover - Calais lub Eurotunel.

 

UWAGA! Cena nie obejmuje:

 

biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i przejazdów komunikacją miejską Każdy z uczestników zobowiązany jest obligatoryjnie przygotować: około 80 GBP (osoby do 16 lat) lub około 100 GBP (osoby pow. 16 lat) - kwota ta obejmuje: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przejazdy środkami komunikacji miejskiej (metro). Dokładna kwota podana będzie w terminie bliższym wyjazdu. UBEZPIECZENIA OD CHORÓB PRZEWLEKŁYCH – należy ubezpieczyć się dodatkowo.

Program jest ramowy i może ulec zmianie, szczegóły programu ustala pilot w porozumieniu z wychowawcami. Pilot nie oprowadza po muzeach i wnętrzach obiektów, istnieje możliwość wynajęcia przewodników lokalnych za dodatkową opłatą.

 

Zapisy prowadzą i dodatkowych informacji udzielają: Panie Marzena Tatarczuch i Beata Chumińska oraz Panowie Tomasz Zaucha i Grzegorz Pałucki.

educatioukseduskryptkregi zajonkluczdokarieryszkkltabu