bn 20 21

Umiesz liczyć, licz na I Liceum!

Serdecznie dziękujemy naszemu uczniowi Wiktorowi Małkowi z klasy  1Fg za przygotowanie filmu promującego naszą  szkołę. Dziękujemy za pomysł, zaangażowanie i czas poświecony na realizację tego projektu. Dziękujemy, że można, Wiktorze, na Ciebie liczyć.

Zachęcamy wszystkich do obejrzenia filmu. Szczególnie dedykujemy go absolwentem szkól podstawowych i zachęcamy do udziału w rekrutacji do I Liceum Ogólnokształcącego - szkoły z tradycją i wartościami. Jesteśmy pewni, że wszyscy, którzy  sumiennością, pracowitością i uczciwością osiągają wyniki, znajdą swoje miejsce w gronie uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Brodzińskiego w Tarnowie - jednej z najstarszych szkół w Polsce, szkoły, która jest razem z uczniami i nieprzerwanie pracuje z nimi także w czasach pandemii. Trzymamy za Was kciuki i życzymy powodzenia.

Umiesz liczyć, licz na I Liceum.

Informacje dla maturzystów

Aktualne informacje dla osób przystępujących do egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2019/2020 znajdują się w zakładce MATURA. Prosimy wszystkich zainteresowanych o śledzenie pojawiających się komunikatów (Komunikat nr 1, Komunikat nr 2, Komunikat nr 3, Komunikat nr 4, Komunikat 5, Komunikat 6).

UWAGA!

25 maja 2020 r. mija termin potwierdzenia przystąpienia do matury ustnej (szczegóły znajdują się TUTAJ)

29 maja 2020 r. mija termin zgłaszania braku możliwości zasłaniania ust i nosa na terenie szkoły ze względów zdrowotnych (szczegóły znajdują się TUTAJ)

Czytanie Pana Tadeusza

Nasza szkoła w dniu 5 XII br. wzięła udział w „Czytaniu Pana Tadeusza przy Mickiewicza” – imprezie zorganizowanej przez Towarzystwo Literackie i Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w ramach obchodów Dnia Wieszcza w Tarnowie z okazji 220 rocznicy urodzin poety, przypadającej w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Miłośnicy poezji czytali w tym samym czasie w różnych miejscach, w instytucjach edukacyjnych i kulturalnych, księgi poematu Mickiewicza. I Liceum przypadły w udziale księgi XI i XII. Poemat czytali zaproszeni z tej okazji do szkoły goście: Krystyna Latałowa, wieloletnia nauczycielka języka polskiego w I LO, była wiceprezydent miasta, oraz Sylwia Smoleń, pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej. Wśród gości była również Anna Więckowska, pracownik Biblioteki Pedagogicznej w Tarnowie.  Nauczycieli reprezentowały: dyrektor szkoły, Jadwiga Skolmowska oraz Ewa Ciesielczyk i Barbara Lasota. W uroczystym czytaniu narodowej epopei wzięli też udział uczniowie klasy II A (Piotr Dobraniewski, Sylwia Grzebieniowska, Joanna Smoła, Natalia Starzyk, Gabriela Leśniowska, Joanna Żurawska) i klasy II E (Eliza Bilska, Joanna Gruchała, Karol Kukułka, Sebastian Markociński, Grzegorz Poręba, Klaudia Proszowska, Natalia Sławieniak, Joanna Tomasik, Bartłomiej Wrona).

 

 

educatioukseduskryptkregi zajonkluczdokarieryszkkltabu