bn 20 21

Umiesz liczyć, licz na I Liceum!

Serdecznie dziękujemy naszemu uczniowi Wiktorowi Małkowi z klasy  1Fg za przygotowanie filmu promującego naszą  szkołę. Dziękujemy za pomysł, zaangażowanie i czas poświecony na realizację tego projektu. Dziękujemy, że można, Wiktorze, na Ciebie liczyć.

Zachęcamy wszystkich do obejrzenia filmu. Szczególnie dedykujemy go absolwentem szkól podstawowych i zachęcamy do udziału w rekrutacji do I Liceum Ogólnokształcącego - szkoły z tradycją i wartościami. Jesteśmy pewni, że wszyscy, którzy  sumiennością, pracowitością i uczciwością osiągają wyniki, znajdą swoje miejsce w gronie uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Brodzińskiego w Tarnowie - jednej z najstarszych szkół w Polsce, szkoły, która jest razem z uczniami i nieprzerwanie pracuje z nimi także w czasach pandemii. Trzymamy za Was kciuki i życzymy powodzenia.

Umiesz liczyć, licz na I Liceum.

Informacje dla maturzystów

Aktualne informacje dla osób przystępujących do egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2019/2020 znajdują się w zakładce MATURA. Prosimy wszystkich zainteresowanych o śledzenie pojawiających się komunikatów (Komunikat nr 1, Komunikat nr 2, Komunikat nr 3, Komunikat nr 4, Komunikat 5, Komunikat 6).

UWAGA!

25 maja 2020 r. mija termin potwierdzenia przystąpienia do matury ustnej (szczegóły znajdują się TUTAJ)

29 maja 2020 r. mija termin zgłaszania braku możliwości zasłaniania ust i nosa na terenie szkoły ze względów zdrowotnych (szczegóły znajdują się TUTAJ)

Matematyczne Czwartki – grudzień i listopad 2018

6 grudnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły wybrali się jak co miesiąc na Uniwersytet Jagielloński, by w ramach programu Matematycznych Czwartków uczestniczyć w wykładzie na Wydziale Matematyki i Informatyki . Tym razem taką możliwość mieli uczniowie klasy 2d, którzy wysłuchali wykładu dr Leszka Pieniążka pt.: "Twierdzenie Halla i skojarzenia, czyli jak graf może pomóc w znalezieniu czegoś wartościowego". Prelegent przedstawił definicję grafu, grafu dwudzielnego, skojarzenia oraz podał treść twierdzenia Halla wraz z jego dowodem indukcyjnym. Następnie wytłumaczył jego zastosowanie w szukaniu skojarzeń małżeńskich. Na zakończenie spotkania organizatorzy przeprowadzili  krótki quiz matematyczny, w którym wzięli udział wybrani przedstawiciele wszystkich uczestniczących w zajęciach szkół. Ku naszej radości I LO w Tarnowie reprezentowane przez Jakuba Bastę zdobyło pierwsze miejsce.

W listopadzie natomiast uczniowie klasy 1d mieli okazję wysłuchać wykładu dr Dariusza Zawiszy „ Matematyka na giełdzie.” Matematyka finansowa już od dawna towarzyszy życiu ludzi. Była wykorzystywana m.in.do gier hazardowych, do ustalania wysokości podatków czy do modelowania ceny akcji na giełdzie. Metody matematyczne znalazły się w centrum zainteresowania każdej liczącej się instytucji finansowej. W dzisiejszych czasach jednym ze sposobów uniknięcia ryzyka nieprzewidzianych zmian na rynkach finansowych jest stosowanie pochodnych instrumentów finansowych  takich jak kontrakty czy opcje. W konkursie historyczno-matematycznym kończącym spotkanie , I miejsce zdobył  także uczeń naszej szkoły Dominik Dulian.

educatioukseduskryptkregi zajonkluczdokarieryszkkltabu