bn 20 21

Umiesz liczyć, licz na I Liceum!

Serdecznie dziękujemy naszemu uczniowi Wiktorowi Małkowi z klasy  1Fg za przygotowanie filmu promującego naszą  szkołę. Dziękujemy za pomysł, zaangażowanie i czas poświecony na realizację tego projektu. Dziękujemy, że można, Wiktorze, na Ciebie liczyć.

Zachęcamy wszystkich do obejrzenia filmu. Szczególnie dedykujemy go absolwentem szkól podstawowych i zachęcamy do udziału w rekrutacji do I Liceum Ogólnokształcącego - szkoły z tradycją i wartościami. Jesteśmy pewni, że wszyscy, którzy  sumiennością, pracowitością i uczciwością osiągają wyniki, znajdą swoje miejsce w gronie uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Brodzińskiego w Tarnowie - jednej z najstarszych szkół w Polsce, szkoły, która jest razem z uczniami i nieprzerwanie pracuje z nimi także w czasach pandemii. Trzymamy za Was kciuki i życzymy powodzenia.

Umiesz liczyć, licz na I Liceum.

Informacje dla maturzystów

Aktualne informacje dla osób przystępujących do egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2019/2020 znajdują się w zakładce MATURA. Prosimy wszystkich zainteresowanych o śledzenie pojawiających się komunikatów (Komunikat nr 1, Komunikat nr 2, Komunikat nr 3, Komunikat nr 4, Komunikat 5, Komunikat 6).

UWAGA!

25 maja 2020 r. mija termin potwierdzenia przystąpienia do matury ustnej (szczegóły znajdują się TUTAJ)

29 maja 2020 r. mija termin zgłaszania braku możliwości zasłaniania ust i nosa na terenie szkoły ze względów zdrowotnych (szczegóły znajdują się TUTAJ)

„Odbij piłeczkę – pomóż troszeczkę!” – charytatywny turniej tenisa stołowego

„Nie szukajcie wielkich rzeczy, tylko czyńcie małe rzeczy z wielką miłością” – słowa Matki Teresy z Kalkuty, która jest patronką Szkolnego Koła Wolontariatu, stają się inspiracją do działania. Przed feriami 9 stycznia z inicjatywy wolontariuszy odbył się charytatywny turniej tenisa stołowego, którego celem było zebranie środków na leczenie dla czteroletniego Karolka.

W zawodach udział wzięło ponad 40 osób. Rozgrywki zostały przeprowadzone w dwóch kategoriach. Wśród kobiet najlepsze okazały się Weronika Wrona (kl. 2e), Karolina Niziołek (kl. 3e) oraz Aleksandra Wadas (kl. 3f), a w kategorii męskiej Adrian Cich (kl. 1b), Łukasz Filip (kl.1b) oraz Bartłomiej Cholewicki (kl. 1e). Zwycięzcy otrzymali puchary, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy.

Choć rywalizacja była bardzo wyrównana, to dla każdego liczyła się wspólna zabawa i cel, który nas zgromadził, a jakim była pomoc drugiemu człowiekowi. Serdeczne podziękowania kierujemy pod adresem każdego, kto wspomógł to wydarzenie – zawodnikom, wolontariuszom przygotowującym różne słodkości do działającej podczas turnieju mini-kawiarenki. Dziękujemy również dyrekcji SP nr 1 za bezpłatne wypożyczenie stołów do tenisa. „Nie liczy się, co robimy ani ile robimy, lecz to, ile miłości wkładamy w działanie” – Matka Teresa z Kalkuty.

tenis charyt1

educatioukseduskryptkregi zajonkluczdokarieryszkkltabu