„Odbij piłeczkę – pomóż troszeczkę!” – charytatywny turniej tenisa stołowego

„Nie szukajcie wielkich rzeczy, tylko czyńcie małe rzeczy z wielką miłością” – słowa Matki Teresy z Kalkuty, która jest patronką Szkolnego Koła Wolontariatu, stają się inspiracją do działania. Przed feriami 9 stycznia z inicjatywy wolontariuszy odbył się charytatywny turniej tenisa stołowego, którego celem było zebranie środków na leczenie dla czteroletniego Karolka.

W zawodach udział wzięło ponad 40 osób. Rozgrywki zostały przeprowadzone w dwóch kategoriach. Wśród kobiet najlepsze okazały się Weronika Wrona (kl. 2e), Karolina Niziołek (kl. 3e) oraz Aleksandra Wadas (kl. 3f), a w kategorii męskiej Adrian Cich (kl. 1b), Łukasz Filip (kl.1b) oraz Bartłomiej Cholewicki (kl. 1e). Zwycięzcy otrzymali puchary, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy.

Choć rywalizacja była bardzo wyrównana, to dla każdego liczyła się wspólna zabawa i cel, który nas zgromadził, a jakim była pomoc drugiemu człowiekowi. Serdeczne podziękowania kierujemy pod adresem każdego, kto wspomógł to wydarzenie – zawodnikom, wolontariuszom przygotowującym różne słodkości do działającej podczas turnieju mini-kawiarenki. Dziękujemy również dyrekcji SP nr 1 za bezpłatne wypożyczenie stołów do tenisa. „Nie liczy się, co robimy ani ile robimy, lecz to, ile miłości wkładamy w działanie” – Matka Teresa z Kalkuty.

tenis charyt1