bn 20 21

Umiesz liczyć, licz na I Liceum!

Serdecznie dziękujemy naszemu uczniowi Wiktorowi Małkowi z klasy  1Fg za przygotowanie filmu promującego naszą  szkołę. Dziękujemy za pomysł, zaangażowanie i czas poświecony na realizację tego projektu. Dziękujemy, że można, Wiktorze, na Ciebie liczyć.

Zachęcamy wszystkich do obejrzenia filmu. Szczególnie dedykujemy go absolwentem szkól podstawowych i zachęcamy do udziału w rekrutacji do I Liceum Ogólnokształcącego - szkoły z tradycją i wartościami. Jesteśmy pewni, że wszyscy, którzy  sumiennością, pracowitością i uczciwością osiągają wyniki, znajdą swoje miejsce w gronie uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Brodzińskiego w Tarnowie - jednej z najstarszych szkół w Polsce, szkoły, która jest razem z uczniami i nieprzerwanie pracuje z nimi także w czasach pandemii. Trzymamy za Was kciuki i życzymy powodzenia.

Umiesz liczyć, licz na I Liceum.

Informacje dla maturzystów

Aktualne informacje dla osób przystępujących do egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2019/2020 znajdują się w zakładce MATURA. Prosimy wszystkich zainteresowanych o śledzenie pojawiających się komunikatów (Komunikat nr 1, Komunikat nr 2, Komunikat nr 3, Komunikat nr 4, Komunikat 5, Komunikat 6).

UWAGA!

25 maja 2020 r. mija termin potwierdzenia przystąpienia do matury ustnej (szczegóły znajdują się TUTAJ)

29 maja 2020 r. mija termin zgłaszania braku możliwości zasłaniania ust i nosa na terenie szkoły ze względów zdrowotnych (szczegóły znajdują się TUTAJ)

„Historia lubi się powtarzać”- etap diecezjalny Olimpiady Teologii Katolickiej

27 lutego br. w auli Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Tarnowie odbył się diecezjalny etap XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej. Wzięło w nim udział 57 uczestników, którzy zostali wyłonieni jako laureaci etapów szkolnych, jakie odbyły się w szkołach ponadgimnazjalnych naszej diecezji. W etapie diecezjalnym I miejsce, podobnie jak w ubiegłym roku, zdobyła uczennica naszej szkoły -Karolina Niziołek - uczennica klasy III e (opiekun Ks. Janusz Pabian). II miejsce wywalczył, przegrywając z Karoliną
1 punktem, również nasz uczeń - Michał Ryndak z klasy III c (opiekun Ks. Grzegorz Grych), który od trzech lat zajmuje miejsce na podium. Będą oni reprezentować naszą szkołę i diecezję pod koniec marca na ogólnopolskich zmaganiach w Opolu. W olimpiadzie wzięła również udział, zajmując wysokie miejsca, pozostała trójka naszych uczniów tj.: Natalia Augustyn z klasy III e (opiekun Ks. Janusz), Natalia Starzyk z klasy II a (opiekun S. Agnieszka Lampasiak) i Zuzanna Stachura z klasy II e (opiekun Ks. Grzegorz).
Gratulujemy wszystkim udziału i życzymy, aby św. Jacek – patron tegorocznej Olimpiady i wzór Ewangelizacji - prowadził wszystkich jak najpiękniej przez życie do tej najpewniejszej nagrody, do której wszyscy jako chrześcijanie zdążamy.

otk-2019

 

educatioukseduskryptkregi zajonkluczdokarieryszkkltabu