Szkolne Rekolekcje Wielkopostne

W dniach 25,26,27 marca br. przeżywać będziemy jako wspólnota I Liceum w Tarnowie Szkolne Rekolekcje Wielkopostne 2019.

Czas rekolekcji to wyjątkowy czas spotkania z Chrystusem, naszym najlepszym Nauczycielem. To czas, kiedy On sam bierze nas uczniów i nas nauczycieli na wspaniałą lekcję o swojej miłości do nas. Doświadczenie dotychczasowe pokazuje, jak pięknie i głęboko można przeżyć te rekolekcyjne ćwiczenia duchowe, które pomagają nam na nowo ze wzmożoną siłą walczyć o swoje młode życie.

Hasło tegorocznych rekolekcji brzmi: „Błogosławię Pana, który dał mi rozsądek” (Ps 16), a przeżywane będą z Patronką młodzieży bł. Karoliną Kózka.

Rekolekcje poprowadzi ks. Zbigniew Szostak – proboszcz z sanktuarium bł. Karoliny z Zabawy. Oprócz niego młodzież spotka ciekawych gości (m.in. Panią Anię Golędzinowską z Włoch), którzy ubogacą dni rekolekcyjne budującym świadectwem i modlitwą.

Pierwszy i drugi dzień przeżywać będziemy na Hali Gumniska w Tarnowie – początek o godz. 8.30, a trzeci dzień w Katedrze - początek również o godz. 8.30.

Dzień I - GODNOŚĆ - CZYSTOŚĆ

Dzień II - PRZEBACZENIE - UZDROWIENIE

Dzień III - ZAWIERZENIE - POSŁANIE

Wtorek 26 marca – Katedra godz. 19.00 (dla chętnych):

MIŁOSIERDZIE - Światowe Dni Młodzieży PANAMA

Adoracja połączona z Drogą Krzyżową

Słowo/świadectwo/ - Anna Golędzinowska

Młodzież, katechetów, nauczycieli, rodziców, osoby prowadzące i tworzące rekolekcje cały czas polecamy Bożemu Miłosierdziu i opiece Błogosławionej Karoliny, prosząc o światłość Ducha Świętego i obfite owoce tych Rekolekcji.