Podróż przez kontynenty – spotkanie integracyjne

W czwartek 14 marca drzwi naszej szkoły otwarły się dla uczniów z zaprzyjaźnionego Szkolnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tarnowie, którzy przybyli na spotkanie z wolontariuszami z naszego Szkolnego Koła Wolontariatu. Wydarzenie miało charakter edukacyjno-integracyjny, a jego hasło przewodnie brzmiało: „Nie czekaj na słowa zachęty – poznaj z nami kontynenty!”. Uczestnicy zostali podzieleni na grupy składające się z uczniów obu szkół (jedną drużynę tworzyły trzy osoby niepełnosprawne oraz dwóch wolontariuszy). Ich zadaniem było rozwiązanie zagadek i konkurencji związanych z kontynentem azjatyckim. Spotkanie w całości było zorganizowane według pomysłu wolontariuszy, którzy przygotowali nawet kolorowe, azjatyckie stroje.

Celem spotkania oprócz przybliżenia naszym niepełnosprawnym kolegom środowiska geograficznego Azji, było rozwijanie zainteresowań i pasji podróżniczych uczniów - uczniowie z SOSW należą do szkolnego Koła PTTK „Włóczykije”. Była to też okazja do integracji dzieci i młodzieży z różnych środowisk.

educatioukseduskryptkregi zajonkluczdokarieryszkkltabu