bn 20 21

Umiesz liczyć, licz na I Liceum!

Serdecznie dziękujemy naszemu uczniowi Wiktorowi Małkowi z klasy  1Fg za przygotowanie filmu promującego naszą  szkołę. Dziękujemy za pomysł, zaangażowanie i czas poświecony na realizację tego projektu. Dziękujemy, że można, Wiktorze, na Ciebie liczyć.

Zachęcamy wszystkich do obejrzenia filmu. Szczególnie dedykujemy go absolwentem szkól podstawowych i zachęcamy do udziału w rekrutacji do I Liceum Ogólnokształcącego - szkoły z tradycją i wartościami. Jesteśmy pewni, że wszyscy, którzy  sumiennością, pracowitością i uczciwością osiągają wyniki, znajdą swoje miejsce w gronie uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Brodzińskiego w Tarnowie - jednej z najstarszych szkół w Polsce, szkoły, która jest razem z uczniami i nieprzerwanie pracuje z nimi także w czasach pandemii. Trzymamy za Was kciuki i życzymy powodzenia.

Umiesz liczyć, licz na I Liceum.

Informacje dla maturzystów

Aktualne informacje dla osób przystępujących do egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2019/2020 znajdują się w zakładce MATURA. Prosimy wszystkich zainteresowanych o śledzenie pojawiających się komunikatów (Komunikat nr 1, Komunikat nr 2, Komunikat nr 3, Komunikat nr 4, Komunikat 5, Komunikat 6).

UWAGA!

25 maja 2020 r. mija termin potwierdzenia przystąpienia do matury ustnej (szczegóły znajdują się TUTAJ)

29 maja 2020 r. mija termin zgłaszania braku możliwości zasłaniania ust i nosa na terenie szkoły ze względów zdrowotnych (szczegóły znajdują się TUTAJ)

Frankofonia 2019

frankofoniaJak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach Dni Frankofonii zorganizowanych przez pracowników i studentów Filologii romańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Dnia 19.03. uczniowie klasy II E - Magdalena Siemińska i Alicja Mendel oraz klasy II G - Daniel Krzyżak i Wojciech Urbański reprezentowali naszą szkołę w konkursie wiedzy o Francji "La France d'hier et d'aujourd'hui" osiągając świetne wyniki w części pisemnej. Drużyna Magdy i Alicji przeszła do finałowej części ustnej, gdzie po rywalizacji z innymi miłośnikami kultury i języka francuskiego zajęły 4.miejsce. Ponadto mieliśmy okazję wziąć udział w konkursach i grach językowych, poznać kraje frankofońskie (Belgia i Szwajcaria) w scenkach zaprezentowanych przez studentów romanistyki, a nawet zagrać w la petanque (w bule), typową francuską grę.Natomiast w czwartek 21.03 przedstawiciele klas I i II wzięli udział w warsztatach poznając stereotypy o Francji i Francuzach podczas prezentacji i występów przygotowanych przez młodszych kolegów pod hasłem "Raconte-moi la France". Mamy nadzieję, że ta nietypowa lekcja francuskiego zachęciła uczniów do udziału w przyszłorocznych obchodach święta Frankofonii, a uczniom biorącym udział w konkursach serdecznie gratulujemy! Felicitations!

educatioukseduskryptkregi zajonkluczdokarieryszkkltabu