Złaz Integracyjny "Powitanie Bociana"

W środę 20 marca 2019 roku wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu wspólnie z ponad 300 turystami wzięli udział w VI Złazie Integracyjnym ,,Witamy Bociana” na Brzance. Organizatorem spotkania było Koło PTTK „Włóczykije” działające przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Tarnowie. Uczestnicy (z 12 szkół i placówek zrzeszających osoby niepełnosprawne oraz młodzież ze szkół masowych) dotarli do Schroniska Brzanka trzema trasami. My mieliśmy do przejścia 6 km trasę z Jodłówki Tuchowskiej. Mimo, iż trasa nie należała do najłatwiejszych wszyscy bardzo dobrze nią poradzili. W schronisku czekała już dla każdego ciepła herbata i pyszne kiełbaski, a czas można było sobie umilić wspólnymi śpiewami i tańcami. Złaz zakończył się wręczeniem pamiątkowych dyplomów oraz nagród za przygotowanie przestrzennego bociana (z tym zadaniem nasza grupa również świetnie sobie poradziła). Humory, tak jak i pogoda, cały dzień dopisywały, a wolontariusze wrócili do Tarnowa zmęczeni, ale zadowoleni.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiej relacji z tego wydarzenia na stronie tarnovska.tv: