bn 20 21

Umiesz liczyć, licz na I Liceum!

Serdecznie dziękujemy naszemu uczniowi Wiktorowi Małkowi z klasy  1Fg za przygotowanie filmu promującego naszą  szkołę. Dziękujemy za pomysł, zaangażowanie i czas poświecony na realizację tego projektu. Dziękujemy, że można, Wiktorze, na Ciebie liczyć.

Zachęcamy wszystkich do obejrzenia filmu. Szczególnie dedykujemy go absolwentem szkól podstawowych i zachęcamy do udziału w rekrutacji do I Liceum Ogólnokształcącego - szkoły z tradycją i wartościami. Jesteśmy pewni, że wszyscy, którzy  sumiennością, pracowitością i uczciwością osiągają wyniki, znajdą swoje miejsce w gronie uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Brodzińskiego w Tarnowie - jednej z najstarszych szkół w Polsce, szkoły, która jest razem z uczniami i nieprzerwanie pracuje z nimi także w czasach pandemii. Trzymamy za Was kciuki i życzymy powodzenia.

Umiesz liczyć, licz na I Liceum.

Informacje dla maturzystów

Aktualne informacje dla osób przystępujących do egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2019/2020 znajdują się w zakładce MATURA. Prosimy wszystkich zainteresowanych o śledzenie pojawiających się komunikatów (Komunikat nr 1, Komunikat nr 2, Komunikat nr 3, Komunikat nr 4, Komunikat 5, Komunikat 6).

UWAGA!

25 maja 2020 r. mija termin potwierdzenia przystąpienia do matury ustnej (szczegóły znajdują się TUTAJ)

29 maja 2020 r. mija termin zgłaszania braku możliwości zasłaniania ust i nosa na terenie szkoły ze względów zdrowotnych (szczegóły znajdują się TUTAJ)

Dzień Wydziału Matematyki i Informatyki UJ

dzien wydzW dniu 27.03.2019 dwudziestu uczniów naszej szkoły, zainteresowanych matematyką i informatyką, wzięło udział w Dniu Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Jak co roku pracownicy naukowi oraz studenci WMiI przygotowali dużo atrakcji dla zaproszonych uczestników tego wydarzenia, które miało charakter zamknięty.

Uczniowie wzięli udział w kilkugodzinnym bloku zajęć z matematyki i informatyki. Przygotowane wykłady oraz warsztaty obejmowały szeroki wachlarz różnorodnych zagadnień z obu tych dziedzin. Zajęcia odbywały się na różnych poziomach w ramach ścieżki ogólnej i olimpijskiej. Dla wszystkich uczestników przewidziano spotkania z absolwentami i studentami, którzy opowiedzieli o samym studiowaniu na tym Wydziale, o prężnie działających kołach naukowych a także o możliwościach znalezienia pracy po ukończeniu studiów.

Szeroka oferta zaproponowanych zajęć, spotkania ze studentami oraz spotkanie nauczycieli z Dziekanem Wydziału zapewniły zarówno uczniom jak i opiekunom dużo bardzo dobrych wrażeń.
Wydział Matematyki i Informatyki UJ uzyskał w roku 2017 najwyższą kategorię naukową A+ w wyniku kompleksowej oceny jakości działalności naukowej jednostek naukowych lub badawczo-rozwojowych w Polsce. Ocena ta potwierdza, że Wydział Matematyki i Informatyki UJ należy do elitarnej grupy najlepszych wydziałów naukowych w Polsce.

educatioukseduskryptkregi zajonkluczdokarieryszkkltabu