bn 20 21

Umiesz liczyć, licz na I Liceum!

Serdecznie dziękujemy naszemu uczniowi Wiktorowi Małkowi z klasy  1Fg za przygotowanie filmu promującego naszą  szkołę. Dziękujemy za pomysł, zaangażowanie i czas poświecony na realizację tego projektu. Dziękujemy, że można, Wiktorze, na Ciebie liczyć.

Zachęcamy wszystkich do obejrzenia filmu. Szczególnie dedykujemy go absolwentem szkól podstawowych i zachęcamy do udziału w rekrutacji do I Liceum Ogólnokształcącego - szkoły z tradycją i wartościami. Jesteśmy pewni, że wszyscy, którzy  sumiennością, pracowitością i uczciwością osiągają wyniki, znajdą swoje miejsce w gronie uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Brodzińskiego w Tarnowie - jednej z najstarszych szkół w Polsce, szkoły, która jest razem z uczniami i nieprzerwanie pracuje z nimi także w czasach pandemii. Trzymamy za Was kciuki i życzymy powodzenia.

Umiesz liczyć, licz na I Liceum.

Informacje dla maturzystów

Aktualne informacje dla osób przystępujących do egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2019/2020 znajdują się w zakładce MATURA. Prosimy wszystkich zainteresowanych o śledzenie pojawiających się komunikatów (Komunikat nr 1, Komunikat nr 2, Komunikat nr 3, Komunikat nr 4, Komunikat 5, Komunikat 6).

UWAGA!

25 maja 2020 r. mija termin potwierdzenia przystąpienia do matury ustnej (szczegóły znajdują się TUTAJ)

29 maja 2020 r. mija termin zgłaszania braku możliwości zasłaniania ust i nosa na terenie szkoły ze względów zdrowotnych (szczegóły znajdują się TUTAJ)

Egzamin z języka niemieckiego w I LO Instytut Goethego

Grupa uczniów z I LO przystąpi w maju do międzynarodowego egzaminu z języka niemieckiego przeprowadzanego przez Instytut Goethego z Krakowa. Jest to drugi język obcy w szkole, ale jego znaczenie w życiu zawodowym staje się coraz istotniejsze. Zebranie dla osób zainteresowanych odbędzie się w czwartek 4 kwietnia 2019 r. o godz. 11.45 w bibliotece szkolnej.

“Dziś w czasach, kiedy większość osób rozwijających swoją karierę zawodową posługuje się językiem angielskim, bardzo często okazuje się, że sama znajomość języka angielskiego to zbyt mało. Szczególnie w niektórych sektorach znajomość innego języka jest niezbędna. W materiałach związanych z rekrutacją w niektórych branżach, jednym z podstawowych warunków, jakie są stawiane kandydatom do pracy, jest znajomość języka niemieckiego. W jakich branżach język niemiecki jest niezbędny?

Najważniejsze branże, w których znajomość języka niemieckiego jest wymogiem koniecznym, to handel, turystyka, logistyka, przemysł, HR, wszelkiego typu usługi dla biznesu. Zapotrzebowanie na pracowników z niezbędnymi kompetencjami i dobrą znajomością języka niemieckiego jest coraz większe. Obecnie dość dużym problemem dla pracodawców jest znalezienie pracownika o odpowiednich kwalifikacjach ze znajomością języka niemieckiego. Część z pracodawców, próbując rozwiązać ten problem, decyduje się na zatrudnienie pracowników ze znajomością języka niemieckiego i niezbyt długim okresem zatrudnienia. 

Inwestycja w naukę języka niemieckiego przekłada się nie tylko w rozwój osobisty, ale wiąże się również z pomyślnym rozwojem przebiegu kariery zawodowej, wzrostem wysokości wynagrodzenia, pracą w firmie o ugruntowanej pozycji. Zapotrzebowanie na specjalistów posługujących się językiem niemieckim jest szczególnie widoczne w największych polskich aglomeracjach. To tam powstają ogromne międzynarodowe centra biznesowe. Sprawne posługiwanie się kilkoma językami obcymi, w tym językiem niemieckim jest przepustką do atrakcyjnej pracy.”/Dziennik Bałtycki/

educatioukseduskryptkregi zajonkluczdokarieryszkkltabu