bn 20 21

Umiesz liczyć, licz na I Liceum!

Serdecznie dziękujemy naszemu uczniowi Wiktorowi Małkowi z klasy  1Fg za przygotowanie filmu promującego naszą  szkołę. Dziękujemy za pomysł, zaangażowanie i czas poświecony na realizację tego projektu. Dziękujemy, że można, Wiktorze, na Ciebie liczyć.

Zachęcamy wszystkich do obejrzenia filmu. Szczególnie dedykujemy go absolwentem szkól podstawowych i zachęcamy do udziału w rekrutacji do I Liceum Ogólnokształcącego - szkoły z tradycją i wartościami. Jesteśmy pewni, że wszyscy, którzy  sumiennością, pracowitością i uczciwością osiągają wyniki, znajdą swoje miejsce w gronie uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Brodzińskiego w Tarnowie - jednej z najstarszych szkół w Polsce, szkoły, która jest razem z uczniami i nieprzerwanie pracuje z nimi także w czasach pandemii. Trzymamy za Was kciuki i życzymy powodzenia.

Umiesz liczyć, licz na I Liceum.

Informacje dla maturzystów

Aktualne informacje dla osób przystępujących do egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2019/2020 znajdują się w zakładce MATURA. Prosimy wszystkich zainteresowanych o śledzenie pojawiających się komunikatów (Komunikat nr 1, Komunikat nr 2, Komunikat nr 3, Komunikat nr 4, Komunikat 5, Komunikat 6).

UWAGA!

25 maja 2020 r. mija termin potwierdzenia przystąpienia do matury ustnej (szczegóły znajdują się TUTAJ)

29 maja 2020 r. mija termin zgłaszania braku możliwości zasłaniania ust i nosa na terenie szkoły ze względów zdrowotnych (szczegóły znajdują się TUTAJ)

Jubileuszowy Zjazd Matematyków Polskich w stulecie PTM

W dniu 4 września 2019 br.  grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w projekcji filmów w kinie Kijów w Krakowie, będącej jedną z imprez towarzyszących Jubileuszowemu Zjazdowi Matematyków Polskich oraz obchodom 100 - lecia powstania Polskiego Towarzystwa Matematycznego.

Nasi uczniowie obejrzeli dwa filmy :„Przestrzenie Banacha” w reżyserii Krzysztofa Langa  oraz „Polscy pogromcy Enigmy” Waldemara Stankiewicza. Projekcja filmów została poprzedzona krótkim wprowadzeniem, które wygłosił polski matematyk, absolwent I LO,   dr hab. prof. Uniwersytetu Jagiellońskiego  Edward Tutaj.

To była bardzo dobra lekcja historii, która przybliżyła naszym uczniom postacie: Stefana Banacha – polskiego matematyka, jednego z przedstawicieli lwowskiej szkoły matematycznej  oraz polskich kryptologów Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego , którzy pracowali nad złamaniem kodu niemieckiej maszyny szyfrującej Enigma.

Wszyscy uczestnicy dzisiejszego wyjazdu otrzymali okolicznościową publikację „Matematyczna wędrówka po Krakowie” autorstwa dr Danuty Ciesielskiej (IHN PAN) i dr Krzysztofa Ciesielskiego(UJ).

educatioukseduskryptkregi zajonkluczdokarieryszkkltabu